Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 17. Olağan Kongresi 22 Haziran 2024 Cumartesi Saat:13:00'de (Durugöl) Recep Kara Spor Salonunda Yapılacaktır. Mevcut Başkanın ve Bir önceki dönem Futbol İl Temsilcisi Sn. Ali Osman Osma'nın aday olduğu seçimde 115 üye kulüplerimiz bunun yaklaşık (25-30) tanesi sahte faaliyeti olmayan mevcut başkan tarafından kurulan "PARAVAN" kulüpler..Seçim günü helale haram karıştıranlar gerçek anlamda hata yapanlar olacaktır. 

Sahte faaliyeti olmayan kulüplerin delegelerine sesleniyorum. İçinizde Allah inancı Allah korkusu olan insanlar oy kullanmaya gelmesin..! Toplamda 345 delege oy kullanacak. Kongreye yoğun ilgi var. Spor kulüplerimiz Başkanlarımız, Yöneticilerimiz ve Hocalarımız..

Bıktırılmış, küstürülmüş ve ayrıştırılmış. Şahsım ve ekip arkadaşlarım ile ziyaret ettiğimiz kulüplerimiz görüştüğümüz delegeler mevcut Başkandan bir hayli şikayetçi ve sitemkarlar.. Özellikle de futbol kulüplerimiz kendi adlarına yapmış oldukları düzensizce sorumsuzca yapılan organizasyonlar ve atamalardan çok rahatsız oldukları aşikar.. Son 10 yıldır Federasyonun çeşitli organlarında görev alan mevcut Başkan açıklamalarında 

"Devletimizin hükümetimizin yapmış oldukları tesisleşmeleri ve nakdi yardımları" kendisinin dahilinde olduğunu vurgulayarak kulüplerimizi yine kandırmakta. 

Demokrasi ortamına gölge düşüren hiç etik olmayan (şahsım adına) algı ve karalama kampanyası başlatması da bir başka acı olay.. Hazirun ve delege isimlerinin verilmemesini şahsımı yok saymasını delegelerimizin ve kulüplerimizin takdirine bırakıyorum.

Dileğim kazananın Ordu Amatör Spor Kulüplerimizin olması