Mustafa Yıldırım

mustafayildirim@istiklal.com.tr
26 Mart 2020 Perşembe
ALKIŞA ÂMÂDE BİR TOPLUM

Ülkemize sirayet edene kadar gırgır ve şamata ile izlenen Korona Virüs salgını, vaka ve kayıplar oldukça yerini bir nebze olsun ciddiyete bıraktı. 65 yaş ve üzerine uygulanan sokağa çıkma yasağı ayrı bir kepazeliğe dönüştü...

19 Mart 2020 Perşembe
SADRA ŞİFA DERDE DEVA

2020’nin başında ilk olarak Çin’de görülen Coronavirüs salgını tüm dünyayı sardı. Bu virüsle beraber dünyada bir hayli alıcısı olan komplo teorileri de üretildi. İlk etapta Amerika’nın Çin’e biyolojik savaş uyguladığı, laboratuvar ortamında üretilen virüsün kasıtlı olarak bulaştırıldığı iddia edildi.

03 Mart 2020 Salı
SURİYE’NİN MERCEKLE BAKILMASI GEREKEN SİYASİ TARİHİ

Suriye’de çözümü konuşabilmek için sorunun ne olduğunu bilmek gerekir. Bu nedenle Suriye’nin karışmasına sebep olan unsurları ülkenin siyasi tarihi ile beraber ele almak meseleyi daha anlaşılır kılacaktır.

25 Ocak 2020 Cumartesi
İÇİMİZİ KEMİRİYOR DİLE GETİRMEDİKLERİMİZ

Bir toplumun tarihten günümüze kadar milletin hayrına çalışmış din büyükleri de, devlet büyükleri de o toplumun yapı taşlarıdır. Hiç kimsenin olmadığı gibi; onlarda hatadan müstağni değildir.

21 Ocak 2020 Salı
SONUNDA BENİ ANLAYAN BİRİ ÇIKTI

Bir zamanlar çok zengin bir köy ağasının kâhyası uşağını çağırarak: “Ambarlarımızın hepsine fare dadandı. Hemen git köylülerden bir kedi bul getir” demiş. Köyün genelinde sağırlık yaygınmış...

20 Eylül 2019 Cuma
ZAMANIN RUHUNA İNTİBAK

Bir medeniyetin yükseliş ve çöküş sebepleri çok karmaşık olduğu gibi, birçok bilinmeyenleri de içinde barındırır. İki asırdır fetret dönemini yaşayan İslam medeniyeti ve Müslüman halkların geri kalma gerekçeleri sıkça tartışılmakta nedenleri üzerinde kafa yorulmaktadır. Müslümanların yaşadığı medeniyet kriziiç ve dış sebepler ayrımı ile daha net anlaşılabilecektir.

28 Ağustos 2019 Çarşamba
DEĞERLER KARŞISINDA DUYARLI NESİLLER

DEĞERLER KARŞISINDA DUYARLI NESİLLER

16 Ağustos 2019 Cuma
LAYIK OLAN MI, SADIK OLAN MI TERCİH EDİLMELİ?

LAYIK OLAN MI, SADIK OLAN MI TERCİH EDİLMELİ?

20 Temmuz 2019 Cumartesi
BİR CİSİM YAKLAŞIYOR

BİR CİSİM YAKLAŞIYOR

28 Haziran 2019 Cuma
SES KONTROL 1-2-3-

SES KONTROL 1-2-3-