Trendyol Süper Lig’de dün akşam oynanan maçta Fenerbahçe evinde Kasımpaşa’ yı ağırladı. İlk yarısı golsüz geçen maçın 2. yarısında ortalık karıştı! İkinci yarıya tutuk başlayan Fenerbahçe geriye düşse de, Komutan Mert Hakan Yandaş’ın kıtalararası balistik füzesi ve Batshuayi’nin kendi penaltısını tamamladığı gol ile kazanmasını bildi ve Florya’ da bayrakları yarıya indirtti!

Trendyol Süper Lig’ in 27. Haftasında Fenerbahçe ile Kasımpaşa Kadıköy’ de karşı karşıya geldi. İlk yarısı golsüz biten karşılaşmanın 2. yarısında karşılıklı pozisyonlar yaşansa da gol perdesini açan takım 57. dakikada Kasımpaşa oldu. Bu şok golden sonra adeta kendine gelen Fenerbahçe art arda pozisyonlar buldu.

Mert Hakan Yandaş’ın bir nevi ‘’kıtalararası balistik füze’’ golünden sonra skora denge geldi. Bu gol için ‘’kıtalararası balistik füze’’ dedim çünkü hem Avrupa hem de Amerika kıtasından hissedildi bu gol.

Akın akın yüklenen Fenerbahçe maçın son anlarında rakibin elle oynaması neticesinde kazandığı penaltıyı Batshuayi ile kullanmak istedi. Topun başına geçen Batshuayi, penaltıyı önce kaçırsa da dönen topu tamamladı ve golünü atıp SON SUSTURUCU oldu.

YANGIN VAR!

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte sosyal medyada bir yangın başladı! Öyle bir yangın ki, Fenerbahçe’nin kazandığı penaltı için ‘’El yok, görüntü yok’’ yalanı pompalandı önce. (Tıpkı İcardi olayında olduğu gibi.) Sonra elle oynama görüntüleri çıkınca rota yeniden oluşturuldu. Sanki Fenerbahçe haksız bir penaltıyla kazandırılmış gibi davranıldı. Oysa ki Fenerbahçe’nin bu maçta hem Ferdi’ye hem de Jayden’a yapılan hareketlere verilmeyen 2 penaltısı mevcuttu.

2 Penaltısı verilmemiş olan Fenerbahçe ses çıkarmazken diğer camiaların hezeyanları başladı sosyal medyada.

Öyle ki; Fenerbahçe’den tam 27 puan fark yemiş olan 2 rakip kulübün taraftar grupları, birden bire eş zamanlı olarak ‘’haksız penaltı’’ algısı yaratma çabasına yardım etti Galatasaray camiasının.

Büyük soru işaretleri vardı bu hezeyan fırtınasında! Acaba bazı yöneticiler, kendi başarısızlıklarını gizlemek için mi Fenerbahçe’ ye çatılmasını istediler? Malum, dile kolay fark 27 puan!

Bu arada unutmadan! Maçın bitiş düdüğü ile aynı saniye itibarıyla birçok gazetede bazı Galatasaray yöneticilerinin demeçleri yayılmaya başladı! Bu ne hız mübarek, daha hakem sahayı terk etmedi! Demek ki maç bitmeden önce yazılıp hazırlandı, servis edilmesi için de maçın bitişi beklendi. Hem de henüz o pozisyon yaşanmadan önce!