Berbat bir zemin yazık değil mi sahada mücadele eden arkadaşlara. Yazıyoruz çiziyoruz hep aynı her şeyler toz pembeymiş gibi gösteriliyor. Esasında tesisleri sahalara bakım yapmayanları liglere almamak lazım.

ÇAYKUR RİZESPOR-FENERBAHÇE AŞ.

(1-3)

Berbat bir zemin yazık değil mi sahada mücadele eden arkadaşlara. Yazıyoruz çiziyoruz hep aynı her şeyler toz pembeymiş gibi gösteriliyor. Esasında tesisleri sahalara bakım yapmayanları liglere almamak lazım. Müsabakanın hakemi zemine çıkıyor "bir kaç kez top sektiriyor" tamam oynanır kararını veriyor. Ceza alanlarının içerisi çamur dünyası saha ve kenar çizgileri görülmüyor. Ağır zeminde Allah'tan ciddi sakatlanmalar yaşanmadı.Yıllardır maç izlerim Avrupa' da böyle rezil sahalara rastlamadım.

Rizespor maça iyi başladı golü de buldu ilk yarı net 3 golü de kaçırdı. İkinci yarıya şiddetli yağmur ile birlikte fırtına gibi F.Bahçe başladı. İrfan, Serdar ve Mert Hakan değişikliğine giden İsmail hoca oyuna yeni girenler marifetli çıktı. Maça canlılık geldi.Yenik durumdayken böyle elverişsiz sahalarda galip gelmek kolay iş değil.

F.Bahçe adına önemli bir galibiyetti. Böylelikle sadece rakibi değil her şeyi yendiler.

ANKARAGÜCÜ-GALATASARAY (0-3)

F.Bahçe' ye oranla G.Saray zemin konusunda daha şanslı. Haftalardır müsabaka Eryaman' da oynansın oynanmasın konusu çok eleştirildi. Eryaman 48 saat de gelin gibi süslenirken F.Bahçe cephesine acaba denilebilir.. İnsanın aklına takılan sorular vardır bence.. G.Saray hafta içi oynadığı Prag maçı motivasyonunu yine Prag maçına götürmek istediği aynı motivasyon ile çıktı sahaya. Hızlı tempolu,yıpratıcı oyunun perde arkasında iş bitirici özelliği olan oyuncu ekibi ile sonuca gitmesini bildi. İlk yarı üstün olan ekip şüphesiz G.Saray takımıydı art arda buldukları goller ile A.Gücü' ne oyun anlamında fırsat vermedi. Hafta içi Prag' da önemli bir rövanşa gidecek olan G.Saray ikinci yarı oyun anlamında skoru korumaya çalıştı ve bunda da başarılı oldu.

AMASYA ASKF BAŞKANI Sn. NACİ ÖZTÜRK

Hakikaten çok çalışkan çok üretken çok hareketli ve başarılı bir spor adamı.. 20 yıldır spor'un içerisinde olan ve 4 yıldır Amasya ASKF Başkanlığı görevini sürdüren Sn. Başkanı enerjisinden ve özverili çalışmalarından dolayı kutluyorum. Sürekli İstişare halinde sürekli iletişim halinde gece gündüz demeden spor kulüplerinin derdine ortak olan ve onlara kaynak noktasında maddi ve manevi destek olan kardeşimizi yürekten kutluyorum. Çoğu illerde ASKF Başkanları çalışkanlıkları ve dürüstlükleri ile kendilerini kanıtlamışlar. Naci Başkanımız da onlardan bir tanesi Başarılar diliyorum Başkanım Amasya çok şanslı.

ORDUSPOR 1967 U-18 Liginde Şampiyon Dört senedir başarılı işler yapan kadro bu sezon nağmalup yine şampiyon oldu. Turgut Özel, Kaleci Nejdet Sarıalioğlu,Gökşin Çelik, Adem Mağden, Savaş Benli, Murat Aktaş, Mutlu Demir ve Altyapı Sorumlusu Mahmut Nambaş liderliğinde başarılı bir sezon geçirmekte.

Hedeflerinin ilk etapta yukarıya (A Takıma) oyuncu kazandırmak olduklarını belirten Sn.Nambaş "Kendi öz kaynaklarımızdan meyveleri almaya başladık yaklaşık altı oyuncumuzu A Takım kadrosuna geçtiğimiz sezon da Adana Demirspor Ankaragücü kulüplerimize ve Milli takım seviyesine kadar oyuncu kazandırdıklarını belirten Sn.Nambaş disiplinli çalışmalarının tesadüf olmadıklarını dile getirdi. Altyapı ya tüm imkanları seferber eden Kulüp Başkanı Sn.İsa Akçay Başkan Yardımcısı Adem Akça ve Altyapılardan sorumlu Başkan Sn. Mahir Akdere' ye sonsuz şükranlarını ileten Sn. Nambaş gelecek sezondan itibaren Gençlik Gelişim Liglerinde de farkımızı ortaya koymak adına ekibimizle birlikte canla başla çalışmaya hizmet etmeye gelecek adına kaygılarının olmadığını dile getirdi. Bizlerde İstiklal Gazetesi adına Orduspor 1967 Kulübüne tüm katagorilerde başarılar diliyoruz.