GÜNDEM
31 Oca 2016 10:34 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:15

THY ile Boeing arasında anlaşam

Türk Hava Yolları (THY) ile Boeing şirketi arasında uzun vadeli iş birliği anlaşması imzalandı.

Haberi Dinle

Seattle'daki Boeing Customer Experience Centre'da imzalanan anlaşmayla Türkiye'nin havacılık ve uzay alanındaki teknolojik kabiliyetinin artırılması ve Boeing'in Türkiye'deki yatırımlarının genişletilmesi hedefleniyor.

Anlaşmayı, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ile Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO'su Ray Conner imzaladı.

Connor: Gurur duyduk

Törende konuşan Aycı, THY'nin filosu, ürünleri ve yatırımlarıyla etkileyici bir yolcu artışı yakaladığını belirterek, "Bugünkü imza ile havacılık endüstrisinin önde gelen markalarından biri olan ana ortağımız Boeing ile mevcut köklü ilişkimizi daha da derinleştirmiş oluyor. THY'nin büyümesini sürdürmek için yenilikçi yöntemler geliştirmeye devam ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Connor ise THY'yle ilişkilerinin ilerlemesinden gurur duyduklarını anlatarak, "Boeing ve THY, karşılıklı güçlü yönlerini tamamlayacak yeni ve her iki taraf için de faydalı iş olanaklarını birlikte belirleyip geliştireceklerdir" dedi.

'Büyüme planlarımız var'

Anlaşmalar öncesinde gazetecilere sunum yapan Boeing Türkiye Genel Müdürü Ayşem Sargın Işıl, Boeing'in Türkiye'deki varlığının uzun bir geçmişi olduğunu söyledi.

Işıl, Türk havacılık sektörünün kalifiye eleman ihtiyacına yönelik projeler üzerine çalıştıklarını belirterek, fonlarını bu alana kaydırma eğilimleri olduğunu ifade etti.

Üniversitelerle yakın iş birliği içinde olduklarını aktaran Işıl, Boeing'in çalıştığı Türk tedarikçiler hakkında da bilgi verdi.

Işıl, Türk havacılık sektöründe önemli gelişmeler yaşandığını aktararak, "Türk havacılık sektörüne katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Gençlerimizin de katma değeri yüksek iş kolunda rekabetçi olabilmelerini istiyoruz. Havacılık dünyada büyüyorsa bu projeler, onlar için de iyi işler bulma imkanı yapacaktır. Boeing Türkiye'ye farklı alanlarda farklı katkılarda bulunan bir şirket, mesele sadece bu ülkede kaç uçağının uçtuğu değil. Büyüme planlarımız var" diye konuştu.

ETİKETLER
#THY #Boeing
Yorumlar