GÜNDEM
11 Haz 2019 14:13 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:35

Tel Rıfat'tan saldıran 10 YPG/PKK'lı terörist öldürüldü

Suriye'nin kuzeyinden Afrin bölgesinde Türk askerine saldıran ve 1 askerin şehit eden PKK/YPG'li teröristlere misliyle karşılık verildi. Yeri tespit edilen terörist grup yoğun ateş sonucu etkisiz hale getirildi.

Tel Rıfat'tan saldıran 10 YPG/PKK'lı terörist öldürüldü
Haberi Dinle

Suriye'nin kuzeyinden Afrin bölgesinde Türk askerine saldıran ve 1 askeri şehit eden PKK/YPG'li teröristlere misliyle karşılık verildi. Yeri tespit edilen terörist grup yoğun ateş sonucu etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Afrin'de terör örgütü  PKK/YPG'nin, 9 Haziran'da Tel Rıfat'tan gerçekleştirdiği saldırı sonrası bölgede  yerleri tespit edilen teröristlerin, ağır silahlarla yoğun şekilde atış altına  alındığı hatırlatıldı.

ŞEHİDİN KANI YERDE KALMADI

Bu atışlar sonucu saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale  getirildiği aktarılan açıklamada, şehit olan kahraman Mehmetçik ile yaralıların  kanının yerde bırakılmadığı belirtildi.

YOĞUN ATEŞ ALTINA ALINDILAR

Açıklamada, "Bölgede, 9 Haziran'da, ateş destek vasıtalarımızla yoğun  şekilde ateş altına alınan saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden 10'unun  etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. Bölgedeki terörle mücadelemiz son  terörist de etkisiz hale getirilene kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir."  ifadesine yer verildi.

ZAP VE METİNA'YA HAVA HAREKATI

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Metina bölgelerine düzenlenen hava harekatlarında, PKK'lı teröristlere ait hedeflerin vurulduğunu açıkladı.

Bakanlığın sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yapılan açıklamada, "Irak kuzeyi Hakurk bölgesinde devam eden Pençe Harekâtı ile koordineli olarak, Zap ve Metina bölgelerine düzenlenen hava harekatları neticesinde, bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler vuruldu" denildi.

Yorumlar