GÜNDEM
27 Haz 2021 15:22 Son Güncelleme: 27 Haz 2021 15:24

Prof. Dr. Derya Unutmaz sağlıkçılar için seslendi: Acilen Sinovac yapılan sağlık personeline 3.doz BionTech yapılmalı

Çin'in Wuhan kentinde başlayarak bir buçuk seneyi aşkın zamandır milyonlarca insanın ölümüne sebep olan koronavirüs salgınında gelinen noktada aşı tartışmaları devam ediyor.Sinovac aşısının 'Delta' varyantına karşı yetersiz olduğunu söyleyen ABD'de Jackson Laboratuvarı Enstitüsü'nde çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Derya Unutmaz, sağlıkçılar için çağrıda bulundu: Acilen daha önce Sinovac yapılan tüm sağlık personeline 3.doz BionTech yapılmalı!

Haberi Dinle

Enfeksiyon hastalıkları ve immünoloji (bağışıklık sistemi) alanında dünyada gözde isimlerden biri olan ve ABD’de Jackson Laboratuvarı Enstitüsü’nde baş araştırmacı olarak çalışmalarını yürüten Prof. Dr. Derya Unutmaz, Endonezya'daki doktor ölümlerini paylaşarak, "Acilen daha önce Sinovac yapılan tüm sağlık personeline 3.doz BionTech yapılmalı!" dedi.

Unutmaz Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Endonezya’da bu ay Covid den ölen 26 doktordan 10’u daha önce 2 doz Sinovac aşısı olmuş! Şu anda delta varyantı Endonezya’da çok hızlı yayılıyor, Sinovac aşısı deltayı durdurmakta yetersiz kalıyor. Acilen daha önce Sinovac yapılan tüm sağlık personeline 3.doz Biontech yapılmalı!" ifadesini kullandı.

Yorumlar