DÜNYA
09 Ara 2021 15:01 Son Güncelleme: 09 Ara 2021 15:42

Kurtarma operasyonunda nefesler tutuldu

ABD'nin en ünlü doğal güzelliklerinde Niagara Şelalesi'ne giren otomobil içerisinde bir kadın mahsur kaldı. Kadını kurtarmak için düzenlenen operasyonda ise nefesler tutuldu.

Haberi Dinle

Yağan kar ve güçlü rüzgara direnen ekip görevlisi, helikopterden sarkarak nehrin içindeki arabaya ulaştı. Ancak arabanın içindeki kadının hayatını kaybettiği anlaşıldı.

ABD Sahil Güvenlik dalgıcı, Niagara Şelalesi'nde kısmen suya batmış bir araca ulaşmak için soğuk akıntılara göğüs gerdi, ancak arabanın içinde sıkışan sürücüyü kurtarmak için çok geç olduğunu fark etti.

Detroit merkezli bir kurtarma yüzücüsü olan Astsubay 2. Sınıf Derrian Duryea, havada süzülen bir helikopterden indi ve arabaya tırmandı. New York Eyalet Parkı Polisi ve Sahil Güvenlik görevlileri

60'LI YAŞLARINDAKİ KADININ CANSIZ BEDENİNİ ÇIKARDI

Videoda, turuncu elbise giymiş ve sol elinde bir baltayla Duryea, kar yağarken şiddetli rüzgara rağmen arabaya doğru sallandı. Yaklaşık iki dakika sonra, aracın çevresinden ve aşağı akış yönündeki uçurumun üzerinden fışkıran su ile Duryea ortaya çıktı ve helikoptere işaret verdi, helikopter onu ve hareketsiz sürücüyü sudan kaldırdı.

Park Polis Yüzbaşısı Christopher Rola basın toplantısında "Sahil Güvenlik tarafından inanılmaz bir işti" dedi. Otomobilin Niagara Şelalesi'ne nasıl girdiği henüz netlik kazanmadı. Bölgedeki yolların kar yağışı nedeniyle kaygan olduğu belirtildi.

 

 

Yorumlar