04 Nis 2017 17:17 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 11:42

İsmail Kahraman ilk kez hastalığını açıkladı

TBMM Başkanı İsmail Kahraman hastalığını ilk kez açıkladı. Kahraman, Pakistan'da içtiği bir sıvıdan bakteri aldığını açıkladı. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Devletlerin menfaatleri milletlerin dostluğu var.

İsmail Kahraman ilk kez hastalığını açıkladı
Haberi Dinle

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Devletlerin menfaatleri milletlerin dostluğu var. Pakistan'da bu kaide işlemiyor. Hem devletin hem de milletin bize büyük dostluğu var." dedi. Kahraman, çeşitli programlar için geldiği Rize'de Güneysu ilçesinde yapımı devam eden Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi lojmanları inşaatını inceledi. Kahraman daha sonra Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan'ı makamında ziyaret etti. Kahraman'a ziyaret anısına çeşitli hediyeler verildi.

Kahraman ardından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi konferans salonunda düzenlenen "Sivil Toplum Kuruluşları ile Akademisyenler Buluşuyor" konulu toplantıya katıldı.
Kahraman, burada yaptığı konuşmada Pakistan'a gittiğini ve Pakistan ile Türkiye'nin devlet ve millet olarak dost olduğunu belirterek, "Devletlerin menfaatleri milletlerin dostluğu var. Pakistan'da bu kaide işlemiyor. Hem devletin hem de milletin bize büyük dostluğu var. 13 tane parti var hepsi ayağa kalktı ve masaya vurmaya başladılar. Bizde de masaya vurmak var ama protesto için. Hele halk partililerle BDP'liler. Eskiden de muhalifler vardı, iktidar hiçbir şey demez ama onlar masaya vururlar. Pakistan'da müthiş bir gürültü masaya vuruyorlar. Pakistan bizi çok seviyor. Bizde Pakistan'ı seviyoruz." diye konuştu.

MANGODAN YADA PORTAKAL SUYUNDAN...

Hastalığına neden olan sürece değinen Kahraman, şunları söyledi: "Zannediyorum Pakistan'da bakteriyi ben mangodan yada portakal suyundan yapılmış sarı bir sıvı içtim, oradan aldım bu bakteriyi ben. Bakteri geldi, takat kesildi. Arıyorlar 'nerede' diye saklanıyor. Gitmiş iki ayağa aorttan inan ana damar var. Sağ ayağımda aort damarının içine girerek orada saklanmış. Kalınlık bir onda altıyken üç onda altıya yükselmiş." Kendisinin ilk etapta ameliyatı istemediğini ifade eden Kahraman, "Bana 'Olmaz, bakterinin yerini belirledik hemen ameliyat olmanız lazım.' dediler. Ben dişçiye gitmekten çekinen bir insanım ama aortun patlama ihtimali var ve aort yırtılması çok daha ağır olur. Böyle ameliyata girdim ama ameliyattan korkmayın. Bir bayıltıyorlar sizi gözünüzü açtınız mı yataktasınız. Çok fazla ne olduğunun farkında değilsiniz." dedi.

Kahraman, sıhhatini tekrar kazandığını, tedavi süresince kendisini arayan ve dua edenlere teşekkür etti.

Kahraman'ın konuşması daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Programın sonunda, üniversite rektörü Prof.Dr. Hüseyin Kahraman tarafından Kahraman'a İnşirah Suresi'nin yazılı olduğu tablo hediye edildi.

Toplantıya Rize Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Rize milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve akademisyenler katıldı.

ETİKETLER
#ismail kahraman #TBMM
Yorumlar