MEDYA
10 Oca 2021 08:48 Son Güncelleme: 10 Oca 2021 09:07

Hüseyin Arif Çakmak: Özgür medya olmazsa olmaz

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan İstiklal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Arif Çakmak, gelişmişliğin en önemli göstergelerinden birinin basın özgürlüğü olduğunu ifade ederek, "Sorumlu gazetecilik anlayışıyla hareket eden tüm gazetecilerin Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" dedi.

Haberi Dinle

Gücünü halktan alan, halk adına etkin bir denetim aracı olan basının vatandaşın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir görevi yerine getirdiğini vurgulayan Çakmak, "Aklını kiraya vermeyen, tarafsız yayıncılık yapan basın mensuplarımızın demokrasimizin güçlenmesine, ülkemizin ilerlemesine önemli katkıları vardır" dedi.

Mesajında çok sesli ve özgür medyanın demokrasinin olmazsa olmaz koşullarından biri olduğunu vurgulayan Çakmak, basının toplumun hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak hiçbir baskıya maruz kalmadan yayın yapmasının önemine dikkat çekti.

Basının son yıllarda internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişlettiğini vurgulayan Çakmak, enformasyonun yaygınlaşmasının artık daha kolay olduğuna dikkati çekerek, bunun olumlu yönlerinin medyamızın gelişimine önemli katkılar sunacağını söyledi.

Yorumlar