GÜNDEM
12 Oca 2021 19:40 Son Güncelleme: 12 Oca 2021 19:46

Hidayet Türkoğlu görevden mi alındı? İddia edilen gerekçe şok etti

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı ve Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı Hidayet Türkoğlu'nun yurtdışındaki banka hesabında bulunan 150 milyon Avro’yu Türkiye’ye getirilmesi istendiği iddia edildi. Türkoğlu’na makam odasını boşaltması talimatı da verildiği öne sürüldü.

Haberi Dinle

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı ve Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı Hidayet Türkoğlu’nun mevcut görevlerinden el çektirildiği ileri sürüldü.

İSTİFASI İSTENDİ

Türkoğlu, parayı Türkiye’ye getirmeyeceğini söyledi. Bunun üzerine Hidayet Türkoğlu’na Saray’daki odasını boşaltması talimatı verilirken TBF Başkanlığı’ndan da istifa etmesi istendi.

YERİNDE HARUN ERDENAY GELECEK

Yaşanan gelişmelerin ardından Hidayet Türkoğlu’nun eşi ve çocuklarını ABD’ye gönderdiği, kendisinin de yurtdışına çıkmak için hazırlık yaptığı belirtildi. Türkoğlu’nun birkaç gün içinde istifasını vereceği ve yerine ise Harun Erdenay’ın getirileceği kaydedildi.

HİDAYET TÜRKOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı ve Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı Hidayet Türkoğlu, görevinden alındığına yönelik medyada yer alan haberlere ilişkin resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

 Görevden alındığı iddiasını yalanlayan Hidayet Türkoğlu, şunları dile getirdi: ''Büyük gururla sürdürdüğüm Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı ve Türk basketboluna hizmet etmek üzere seçilerek icra ettiğim Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı görevlerimi tüm bilgim, birikimim ve vizyonumla sürdürmeye devam ediyorum.''

''CAMİAMIZA YAKIŞACAK YÖNTEMİN BU OLDUĞUNA İNANIYORUM''

Hidayet Türkoğlu, sözlerini şu şekilde devam ettirdi; "Yeni dönemde yapılacak seçimlere hazırlanan isimlerin, kalitesiz derme çatma yalan haberlerle değil, basketbolun geleceğine yönelik vizyon ve iş planlarıyla kampanya yürütmelerini dilerim. Camiamıza yakışacak yöntemin bu olduğuna inanıyorum.''

 

Yorumlar