17 °c

Facia! Köprü çöktü insanlar nehre düştü!

Nehri üzerinde bulunan bir köprü çöktü. O sırada köprüde bulunan yayalar nehre düştü. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Facia! Köprü çoktü insanlar nehire düştü. Prag’da Vltava'da meydana gelen olayda 2’si ağır 4 kişi yaralandı.

Facia! Köprü çöktü insanlar nehre düştü!
04/12/2017 08:32 - Güncelleme : 05/04/2019 17:18

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da yayaların kullandığı bir köprü çöktü. Çevredeki vatandaşlar ve kurtarma ekipleri tarafından nehirden çıkarılan yaralılar çevre hastanelerde tedavi altına alındı.

Prag’ın kuzeyindeki Troja semtini İmparatorluk Adası’na bağlayan beton köprünün çökme nedeni henüz bilinmiyor.

Olay yerine çok sayıda kurtarma ekibi, dalgıç, arama-kurtarma köpekleri sevk edildi. Nehre düşenlerden 30’lu yaşlardaki iki kişi kendi çabalarıyla kıyıya çıkmayı başarırken, 60’lı yaşlarında olduğu tahmin edilen 2 kişi de ağır yaralı olarak ekiplerin yardımıyla nehirden çıkarıldı.

 İki yönden girişlerin kapadığı köprünün çökme nedenini görüşmek üzere yetkililer Prag Belediyesi’nde bir toplantı düzenledi.

Yalnızca yaya ve bisikletlilerin kullanımına açık olan köprü 1984 yılında sel suları nedeniyle yıkılan köprünün yerine yapılmıştı. 2014 yılında yapılan teknik inceleme neticesinde uzmanlar, köprünün metal aksamının büyük ölçüde yıprandığını, genel durumun çok kötü olduğunu rapor etmişlerdi.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.