GÜNDEM
13 Eki 2019 15:15 Son Güncelleme: 13 Eki 2019 15:16

Erdoğan'dan Merkel'e: NATO'ya aldınız da benim mi haberim yok?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile görüşme gerçekleştirdiğini açıkladı. "Az önce Şansölye Merkel ile de biraz uzun süren bir konuşmamız oldu" diyen Erdoğan, görüşmede Alman Şansölye'ye "Merkel'e 'biz sizinle müttefik değil miyiz?' dedim. 'Terör örgütünü NATO'ya aldınız da benim haberim mi yok' dedim" ifadelerini kullandı.

Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devam eden Barış Pınarı Harekatı ile ilgili Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu.

Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde: "Barış Pınarı Harekatı başladıktan sonra ülkemiz içinde ve uluslararası alanda kimlerin nerede durduğunu gördük. Bu operasyonu işgal olarak tanımlayarak şuurunu kaybetmiş ülkeler çıktı. Ekonomik yaptırımlar ve silah ambargosuyla tehdit edenlere rastlıyoruz. Her şeyden önce bu konunun öneminin hala anlaşılamadığını görüyoruz. Merkel'e de söyledim; 'Bunu nasıl izah edeceksiniz' dedim. Biz sizinle NATO'da müttefik miyiz, değil miyiz? 'Terör örgütünü NATO'ya aldınız da bizim mi haberimiz yok' dedim. Bizden yana mısınız, terör örgütünde yana mısınız? Terör örgütünün yanında yer alıyorsunuz. ABD 30 bin TIR araç, gereci terör örgütüne gönderiyor. Biz şu anda Suriye'de niye varız? Rejim teröriste karşı ayakta duramıyor. Biz de Adana Mutabakatı'yla Suriye'ye girdik.Bu tacizlerden, bu teröristlerin saldırılarından gına geldi. Türkiye'yi bu tür tehditlerle yolundan döndüreceğini sananlar yanılıyor."

 

Kaynak : AA

Yorumlar