Kalben farklı tarzı ve şarkıları ile gündeme gelen bir sanatçıyken, bu sefer ülke gündemine bambaşka bir konu ile oturdu. Kalben'in İstanbul'daki evine uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Bu olayın ardından Kalben'in kim olduğu ve ne yaptığı araştırılmaya başlandı. Peki “Kalben gözaltına mı alındı? Şarkıcı Kalben ne yaptı? Kalben kimdir?” İşte merak edilen tüm ayrıntılar…

KALBEN NEDEN GÖZALTINA ALINDI? KALBEN NE YAPTI? 

Şarkıcı Kalben Sağdıç, İstanbul'da düzenlenen bir uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındı. Şarkıcı, polise verdiği ifadesinde; uyuşturucuyu satmadığını kendisinin kullandığını söyledi.

İstanbul Cihangir'de sabah saatlerinde yapılan uyuşturucu operasyonu çerçevesinde şarkıcı Kalben de gözaltına alındı. Operasyonun ardından şarkıcı Kalben İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Kalben’in evinde arama yapıldı. Bu aramaların sonucunda da üç parça halinde daralı ağırlığı 15 gram gelen "skunk" adı verilen uyuşturucu madde ile birlikte 2 bin avro, 730 dolar ve bin 500 TL ele geçirildiği bildirildi. Türk Ceza Kanunu’nun 188’inci maddesinden gözaltına alınan şarkıcı Kalben Sağdıç, ifadesi alınmak üzere İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

Kalben, savcılığa verdiği ifadesinin ardından yurt dışına çıkış yasağı konulması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

KALBEN KİMDİR?

Kalben Sağdıç, 17 Ocak 1986 yılında İskenderun Hatay’da doğdu. Kalben, çocukluktan beri müzikle ilgilenmektedir. İlk gitarına 14 yaşında sahip oldu. Bu gitar ikinci el bir Santana idi. 17 yaşında burslu olarak girdiği Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2007'de mezun oldu.

Grafik Tasarım Bölümünde, Medya ve Kültürel Çalışmalar üzerine yüksek lisans yapmaya başladı ve 2011'de mezun oldu. Ardından iş bulmak için İstanbul'a taşındı. Universal Pictures çatısı altında marka müdürü olarak çalışmaya başladı. İlerleyen yıllarda senaryo yazarlığı, editörlük, proje yöneticiliği, reklam yazarlığı, çevirmenlik gibi çeşitli işlerle meşgul oldu. Ankara'da ve İstanbul'da nadiren müzik yapmaya, konser vermeye devam etti. 18 Ekim 2014 yılında Sofar Sounds kapsamında Galata'da bir evde sadece gitarıyla verdiği konserden yayınlanan 'Sadece' videosu kısa zamanda Sofar videoları arasında en çok izlenen isimlerden biri olmayı başardı. Kalben, sahne adını taşıyan ilk albümü, Şubat 2016'da Doğan Music Company etiketi ile çıktı.

Kaynak: istiklal.com.tr