GÜNDEM
24 Mayıs 2019 18:15 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:56

Erdoğan'dan 'iki üniversite bitirdim işsizim' diyen EYT mağduru kadına: Kocan ne yapıyor?

Hacı Osman Torun Camisi'nin açılışından sonra iki üniversite bitirmiş EYT mağduru işsiz evli bir kadının 'iş bulamıyorum' sözleri sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kadın arasında dikkat çeken diyalog yaşandı.

Erdoğan'dan 'iki üniversite bitirdim işsizim' diyen EYT mağduru kadına: Kocan ne yapıyor?
Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüpsultan'daki Hacı Osman Torun Camisi'nin açılışından sonra iki üniversite bitirmiş EYT mağduru işsiz evli bir kadının 'iş bulamıyorum' sözlerine karşılık verdi. Erdoğan “kocan ne yapıyor?” diye sorunca "Şu anda işi var çalışıyor” diye yanıt veren evli kadına “gördün mü?” diye yanıt verdi.

Erdoğan, Eyüpsultan'daki Hacı Osman Torun Camisi'nin açılışından sonra iki üniversite bitirmiş EYT mağduru işsiz evli bir kadının 'iş bulamıyorum' sözlerine karşılık verdi. Erdoğan, “onların hepsi istismarın peşinde. Erken emeklilik diye bir şey yok. Avrupa’da şu anda emeklilik yaşı kaça çıktı biliyor musun” diye yanıt verdi.

‘İŞ BULAMIYORUM’ DİYEN EYT MAĞDURU KADINA: KOCAN NE YAPIYOR

Sözlerine devam eden Erdoğan “İş bulamayıyoruz efendim iş yok! Ben iki üniversite mezunuyum işim yok şu anda.” diyen evli kadının sözlerine “kocan ne yapıyor?” diye karşılık verdi. Erdoğan “Şu anda işi var çalışıyor” diye yanıt veren evli kadına “gördün mü?” diye yanıt verdi.

 

Yorumlar