DÜNYA
09 Haz 2021 14:53 Son Güncelleme: 09 Haz 2021 14:53

Dominik'te Şu An Saat Kaç? Dominik İle Türkiye Arasındaki Saat Farkı Nedir?

Ülkeler arası yerel saat farkı olmaktadır. Bu fark meridyen değişimlerin kaynaklanmaktadır. Ülkelerin kıtalar üzerinde bulunan konumları ile başlangıç meridyenlerine olan uzaklıkları saat farkı konusunda rol oynamaktadır. Peki, ülkemiz ile Dominik arasında saat farkı ne kadardır? Dominik'te Türkiye'ye göre saat kaç olmaktadır? İki ülke arasında saat fark dilimi ne kadardır? İşte, Dominik ve Türkiye yerel saat farkları hakkında detaylar.

Haberi Dinle

Dominik bir ada ülkesidir. Güney Amerika ile Kuzey Amerika kıtaları arasında Kuzey Atlas Okyanusu üzerinde bulunmaktadır. Dominik Cumhuriyetinin bu konumu kendisini ülkemizin batısında olarak belirlemektedir.

Dominik'te Şu An Saat Kaç?

Dominik Cumhuriyeti, Türkiye'nin batısında kaldığı için zaman Türkiye'ye göre geç işlemektedir. Yani hava Türkiye'de Dominik'e göre daha erken aydınlanıp, daha erken kararmaktadır. Bunun sebebi de Dominik'in konumunun batı meridyenleri üzerinde bulunmasındandır.

Dominik ile Türkiye Arasındaki Saat Farkı Nedir?

Dominik Cumhuriyeti ile Türkiye arasında 7 saatlik fark bulunmaktadır. Türkiye'de saatler Dominik.2e göre 7 saat önde gitmektedir. Örneği Türkiye'de saat 15:00 iken, Dominik Cumhuriyetinde ise daha yeni sabah olmuştur ve saatler 08:00'ı göstermektedir.

Yorumlar