GÜNDEM
11 Oca 2020 20:45 Son Güncelleme: 11 Oca 2020 20:49

Deprem uzmanı bu haritayı paylaşıp uyardı!

Prof. Dr. Naci Görür, Silivri açıklarındaki depremin ardından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. 5.8'lik depremi hatırlatan Görür, "Bu deprem büyük depremi beklediğimiz fayın üzerinde. Onun için sıkıntılı. Bu fay üzerinde olan her deprem önemsenmelidir. Fayın kırılma eğilimini gösterir" ifadelerini kullandı.

Haberi Dinle

Marmara Denizi'nde 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin tespitine göre, saat 16.37'de merkez üssü Marmara Denizi Silivri açıkları olan 4,7 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi.

Depremin 7,09 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi. 

Depremin ardından, İstanbulluların en çok merak ettiği soru, "Bu sarsıntı öncü olabilir mi" oldu. Deprem uzmanları da konuyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yapıyor.

Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, depremin önemsenmesi gerektiğini kaydetti. Görür şu ifadeleri kullandı: "Bugün olan 4,7 depremi haritada yerine göz kararı koydum. Bir önceki 5,8 depremine yakın veya biraz doğusunda. Bu deprem büyük depremi beklediğimiz fayın üzerinde. Onun için sıkıntılı. Bu fay üzerinde olan her deprem önemsenmelidir. Fayın kırılma eğilimini gösterir."

Yorumlar