24 °c

Bursa'daki bombalı saldırının ardından Ulu Cami'de ilk namaz kılındı

Bursa Ulu Cami’de dün akşam meydana gelen patlamanın ardından Ulu Cami’de ilk namaz kılındı. Sabah namazında cemaat diğer günlere göre oldukça kalabalıktı.

Bursa'daki bombalı saldırının ardından Ulu Cami'de ilk namaz kılındı
28/04/2016 09:20 - Güncelleme : 19/03/2017 17:34

Bursa Ulu Cami’de dün akşam meydana gelen patlamanın ardından Ulu Cami’de ilk namaz kılındı. Kılınan sabah namazında cemaat diğer günlere göre oldukça kalabalıktı. ’Teröre inat buradayız’ mesajı veren Bursalılar kılınan sabah namazının ardından camiden ayrıldı. Konuya ilişkin soruları yanıtlayan Ulu Cami cemaatinden Emin Aksakal, "Dün ikindi namazının ardından cenaze namazı kılmak için hazırlanıyorduk. O esnada bir patlama oldu. Herkes kaçışmaya başladı. Ama bugün cemaat korkmayarak geldi. Genelde bir buçuk, iki saf cemaat olurdu bugün üç saf olduk" şeklinde konuştu.

Yine Ulu Cami cemaatinden Ali Akpınar, "Kimse buraya korkarak gelmiyor. Kimseyi yıldıramazlar. Herkes rahat bir şekilde hayatına devam ediyor" şeklinde konuştu.

ESNAF KEPENK KAPATMAYACAK

Tam patlamanın olduğu noktadaki dükkanları hasar gören çarşı esnafı da sabahın ilk ışıklarıyla yaralarını sarmaya başladı.

İşe kırılan dükkan camlarını değiştirmekle başlayan esnaflar da ’Teröre inat buradayız’ mesajını yineledi. Ulu Cami çevresinde ve kritik noktalarda polis ekiplerinin nöbeti sürerken olay yeri inceleme ekiplerinin de halen patlama noktasında çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.