GÜNDEM
25 Tem 2020 22:19 Son Güncelleme: 25 Tem 2020 22:26

Belediye başkanı koronavirüse yakalandı

Trabzon'un Of İlçe Belediye Başkanı Salim Salih Sarıoğlu’na koronavirüs teşhisi konuldu. Belediyeden yapılan duyuruda Sarıoğlu ile son 4 gün içinde temas edenlerin dikkatli olmaları istendi.

Haberi Dinle

Trabzon'da, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu'nun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı bildirildi.

Of Belediyesinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Başkan Sarıalioğlu'nun bugün yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıktığı belirtildi.

Son birkaç gün (20-24 Temmuz tarihleri arasında) içinde belediye başkanıyla yakın temas kuran vatandaşların, kendilerine birkaç gün boyunca dikkat etmeleri, yakın çevreleriyle ve aileleriyle temas kurmamaları, ateş, halsizlik ve öksürük gibi şikayetleri durumunda en yakın sağlık birimine müracaat ederek Kovid-19 testi yaptırmaları istenen açıklamada, yüksek ateş, halsizlik ve öksürük gibi şikayetleri bulunmayan vatandaşların, Kovid-19 testi için sağlık birimlerini gereksiz yere meşgul etmemeleri istendi.

Açıklamada, Sarıalioğlu'na "geçmiş olsun" dilekleri iletilerek, bir an evvel sağlığına kavuşması temennisinde bulunuldu.

Kaynak : AA

Yorumlar