SİYASET
10 Haz 2019 18:54 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:58

Bahçeli'den İsmail Küçükkaya çıkışı: Yayını izlemeyeceğim

Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu ortak yayınında İsmail Küçükkaya'nın moderatörlük yapacak olmasına tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "16 Haziran Pazar akşamı 21.00'den itibaren televizyon izlemeyeceğim." dedi.

Haberi Dinle

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı Twitter'den mesajlar yayınladı. Bahçeli mesajında "Şayet İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğü kesinleşirse 16 Haziran Pazar akşamı 21.00'den itibaren televizyon izlemeyeceğim. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının tartışmasını takip etmeyeceğim" dedi 

MHP Bahçeli, gündemle ilgili attığı bir dizi Twitter mesajında şu ifadelere yer verdi: Şayet İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğü kesinleşirse, bilinsin ki, 16 Haziran 2019 tarihinde 21.00’den itibaren televizyon izlemeyeceğim, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının tartışmasını takip etmeyeceğim. MHP hakkın, haklının, halkın ve haysiyetin tarafındadır.

Bu şahsın Cumhur İttifakı ve MHP’ye husumet besleyen tavrı açıktır, bilinmektedir. Tarafsız değildir, samimi değildir, yeterli hiç değildir. Kaldı ki, FOX TV’nin yayın çizgisi de bulanık ve sorunludur.

"HANGİ VASIFLARINDAN DOLAYI TERCİH EDİLMİŞTİR" 

İsmail Küçükkaya’nın hangi vasıflarından dolayı böylesi önemli bir program için tercih edildiğini anlayabilmiş değilim.

Sayın Binali Yıldırım ile Sayın Ekrem İmamoğlu’nun 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21.00’de televizyonda karşı karşıya gelecekleri, moderatörün de sözde gazeteci İsmail Küçükkaya’nın olacağı bugün belli olmuştur. Hayret etmemek mümkün değildir!

"BİZE GÖRE EN UYGUN MODERATÖR DİDEM ARSLAN YILMAZ'DIR" 

Bize göre iki adayın katılacağı televizyon programının en uygun moderatörü sakin, sabırlı, anlayışlı ve tarafsız yönleriyle temayüz etmiş Sayın Didem Arslan Yılmaz’dır. Tartışmaları ustalıkla yöneten, birikim ve tecrübesiyle öne çıkan Sayın Yılmaz’ın seçilmesi kanaatimce doğru olurdu.

"MODERATÖRÜN KİM OLACAĞI TARTIŞMA KONUSU HALİNE GELMİŞTİ" 

Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının katılacakları televizyon programı, bu programı kiminle yapacakları, yani moderatörün kim olacağı uzunca bir süredir tartışma ve polemik konusu haline gelmiştir.

Yorumlar