Dünyada normal siyasilerin ve grupların olduğu ülkelerde ve şehirlerde işçi bayramı işçi gibi kutlanır eğlenceler düzenlenir konserler verilir.

Maalesef ülkemizde özellikle taksim’de İstanbul’da ve belirli bölgelerde devlete saldırmak için yani polisimize tekme atmak için sopalarla vurmak için özel bir gün gibi görülmeye başlandı.

Olmasın o zaman!

Bizim ülkemizde 1 Mayıs’ta çoğunlukla işçiler çalışıyor özel firma işçileri taşeron işçiler aktif halde görevine devam ediyor. Lakin bazı işçiler ve tırnak içerisinde arnavut işçileri sokakları provoke etmekten kendini alıkoyamıyorlar. 

Özgür Özel’in, Ali yerlikaya hakkında yapmış olduğu açıklamalar ise tam bir skandal!

Özgür Özel Ali yerlikaya’nın insanüstü bir çaba sergilediği ve gayet iyi niyetli olduğundan bahsetti. Özellikle Taksim konusunu baz alarak konuştu lakin üst bir irade yani Cumhurbaşkanımızdan bahsediliyor, bu işe engel oluyormuş bu konuşmadan bu röportajdan anlayacağımız üzere aslında İçişleri Bakanlığı 1 Mayıs Taksim konusunda olumlu cumhurbaşkanımız karşı çıkıyormuş gibi bir algı oluştu ve bu konuda İçişleri Bakanlığı henüz bir yalanlama yayınlamadı.

Eğer hal böyleyse vay halimize !

Polisimize el kaldırılan gezi olaylarının başlangıç yeri ekonominin fitillendiği bölge bombaların patlatıldığı terörist suikastlerinin yapıldığı yer olan / hedef seçilen / herhangi bir eyleme herhangi bir yürüyüşe herhangi bir direnişe açık değildir olmamalıdır söz konusu da değildir.

Polise saldırmak için yılda bir gün beklemişler adeta!