25 °c

59. Kurtdere Güreşlerinin Başpehlivanı İsmail Balaban oldu

Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına 59'uncusu düzenlenen güreşlerde başpehlivanlığı İsmail Balaban kazandı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi  Belediyesinin ev sahipliğinde...

59. Kurtdere Güreşlerinin Başpehlivanı İsmail Balaban oldu
12/08/2018 20:00 - Güncelleme : 05/04/2019 14:40

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi  Belediyesinin ev sahipliğinde, Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına bu yıl  59'uncusu düzenlenen Geleneksel Kurtdereli Güreşleri sona erdi. 

Kurtdereli Er Meydanı'nda 78'i baş boyunda olmak üzere bin 578  pehlivanın katılımıyla gerçekleştirilen etkinliği, binlerce kişi izledi. 

Kıyasıya mücadelenin verildiği güreşlerin finalinde Orhan Okulu'yu  puanla yenen İsmail Balaban, Geleneksel Kurtdereli Güreşleri'nin başpehlivanı  oldu. 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Yağlı Güreş Düzenleyen  Kentler Birliği Başkanı Zekai Kafaoğlu, yaptığı konuşmada, güreşlere ilginin her  yıl arttığını belirterek, "Karesi ilçesinin adını güreş ve pehlivanlarla tüm  Türkiye'ye, dünyaya duyurmak istiyoruz." diye konuştu. 

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Balıkesir milletvekilleri Adil  Çelik, Mustafa Canbey, Yavuz Subaşı, CHP Balıkesir milletvekili Ahmet Akın,  Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Türkiye Güreş Federasyonu  Asbaşkanı Mehmet Ayan, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaşın izlediği  yarışlarda güreş ağalığını ise 160 bin lira vermeyi taahhüt eden Yaşar Dalgıç  kazandı.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.