DÜNYA
15 Eyl 2017 14:52 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 12:08

4 milyon ev ve iş yerine elektrik verilemiyor!

ABD’de kasırganın vurduğu Florida eyaletinde 4 milyon ev ve iş yerine elektrik verilemiyor. ABD’nin Florida eyaletinde etkili olan Irma kasırgasının enerji hatlarında oluşturduğu arızaların...

Haberi Dinle

ABD’nin Florida eyaletinde etkili olan Irma kasırgasının enerji hatlarında oluşturduğu arızaların gece ve gündüz çalışılarak giderilmeye çalışıldığı belirtildi. Florida, Miami, Key West ve Tampa kentlerinde daha etkili olan kasırga 7 milyon ev ve iş yerini elektriksiz bırakmıştı. Florida Valisi Rick Scott, en son yaptığı açıklamada 4 milyon ev ve iş yerine elektrik verilemediğini duyurmuştu. Özellikle kent merkezlerini besleyen iletişim hatlarında kasırganın meydana getirdiği arızaların giderilmesine yönelik çalışmaların tüm hızla devam ettiğini açıkladı.

Hava koşullarının normale sönmesinin ardından, elektrik idaresi tarafından başlatılan çalışmalar gruplar halinde kasırgadan etkilenen bölgelerde enerji hatlarındaki arızaların giderilmesine çalışıldığı belirtildi. Kasırgadan, enerji hatlarının üzerine devrilen ağaçların temizlenmesinin de aralıksız sürdürüldüğü açıklandı. Enerji hatlarındaki çalışmaların bazı bölgelerde beklenilen daha fazla zaman alabileceği belirtiliyor. Elektrik kesintilerinin yaşandığı bölgelerde vatandaşlar cep telefonlarını 6 gündür şarj edemediği ve sıkıntıların yaşandığı belirtiliyor. Vatandaşlar telefonlarını şarj edebilmek için bir binanın girişinde saatlerce bekleyerek ilginç görüntüler oluşturuyor. Karanlığa gömülen Florida’da vatandaşlar mum ışığında vakit geçirmeye çalıştıkları, sokakların ise karanlığa gömüldüğü belirtiliyor.

ETİKETLER
#kasırga #Florida
Yorumlar