Salda Gölü'ne araç girişi yasaklandı, 'Gara Tren' dönemi başladı

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nde koruma planı kapsamında 'Maldivler' olarak bilinen beyaz kumsala araç girişi yasaklandı. Vatandaşlar otopark bölümünden kumsala 'Gara Tren' adı verilen elektrikli araçlarla taşınıyor.

Salda Gölü'ne araç girişi yasaklandı, 'Gara Tren' dönemi başladı - Sayfa 1

Burdur'un Yeşilova ilçesinde, beyaz kumsalı ve turkuaz rengi berrak suyunun güzelliğiyle "Türkiye’nin Maldivleri" olarak anılan Salda Gölü'nün doğallığının korunması için başlatılan koruma ve düzenleme çalışmalarında sona gelindi.

115
Salda Gölü'ne araç girişi yasaklandı, 'Gara Tren' dönemi başladı - Sayfa 2

Salda Gölü'nün Beyaz Adalar kısmına araç girişinin yasaklanmasının ardından girişe otopark yapıldı. Salda Gölü'nde fotoğraf çekilmek isteyen ziyaretçilerin göl kenarına kadar ücretsiz bir şekilde götürülmesini sağlayan golf aracı ile 'Gara Tren' ring seferleri başlatıldı.

215
Salda Gölü'ne araç girişi yasaklandı, 'Gara Tren' dönemi başladı - Sayfa 3

Salda Gölü'nü koruma kapsamında saatte en fazla 600 kişinin ziyaret ettiği Salda Gölü’nde ziyaretçilerin artmasından dolayı önümüzdeki günlerde 45 kişilik elektrikli trenlerin sayısının arttırılması planlanıyor.

315
Salda Gölü'ne araç girişi yasaklandı, 'Gara Tren' dönemi başladı - Sayfa 4

2 gün önce uygulamaya geçirilen ‘Gara Tren’ ring seferlerinin 3 gidiş, 3 geliş olmak üzere 6 trene çıkarılarak gün içerisinde sürekli bir şekilde hizmet vereceği öğrenildi.

415