Resulayn'da teröristlerin eğitim kampı ortaya çıkarıldı

TÜRK Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü PKK/YPG´den kurtarılan Suriye'nin Resulayn kentinde yapılan arama tarama çalışmaları sırasında teröristlerin eğitim kampı da ortaya çıkarıldı.

Resulayn'da teröristlerin eğitim kampı ortaya çıkarıldı - Sayfa 1

Yapılan incelemede terör örgütünün zorla silah altına aldığı çocukları da bu kampta eğittiği belirlendi.

115
Resulayn'da teröristlerin eğitim kampı ortaya çıkarıldı - Sayfa 2

İç karışıklığın devam ettiği Suriye´de terör örgütü PKK/YPG, Türkiye sınırındaki yerleşim alanlarını işgal etti. İşgalinin ardından buradaki sivilleri göçe zorlayarak demografik yapıyı değiştiren teröristler, kentlerde kalanlara da her türlü baskıyı uyguladı.

215
Resulayn'da teröristlerin eğitim kampı ortaya çıkarıldı - Sayfa 3

Aileleri göçe zorlayıp, çocuklarını zorla silah altına alan teröristler, zaman zaman Türkiye'ye yönelik saldırı ve tacizlerde de bulundu.

Türkiye, güneyinde oluşturulmak istenen terör koridorunun engellenmesi için yaptığı uluslararası çalışmaların sonuç vermemesi üzerine 9 Ekim günü Barış Pınarı Harekatı'nı başlattı.

315
Resulayn'da teröristlerin eğitim kampı ortaya çıkarıldı - Sayfa 4

Resulayn ve Telabyad kentleri arasındaki 120 kilometrelik hatta karadan ve havadan başlatılan harekat kapsamında her iki kent kısa süre içerisinde teröristlerden arındırıldı.


415