Körfez'in doğal güzellikleri büyülüyor

Marmara Bölgesi'nin şehrin gürültüsünden uzak, maviyle yeşili buluşturan sessiz sakin rotalarından Körfez, hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle özellikle hafta sonu tatillerinde çevre illerden yoğun ilgiyle karşılaşıyor.

Körfez'in doğal güzellikleri büyülüyor - Sayfa 1

Marmara'nın maviyle yeşilin buluştuğu noktalarından biri olan, tarihi güzellikleri dışında doğal güzellikleriyle de büyüleyen Körfez, hafta sonu bölge illerden de büyük rağbet görüyor.

16
Körfez'in doğal güzellikleri büyülüyor - Sayfa 2

Marmara’nın maviyle yeşilin buluştuğu noktalarından biri olan, tarihi güzellikleri dışında doğal güzellikleriyle de büyüleyen Körfez’in köyleri de hafta sonu tatili için yoğun şehir kalabalığından kaçmak isteyenlerin uğrak noktası haline geldi. Kuzey Marmara Otoyolu’nun da faaliyete geçmesi ve direk Sevindikli’den çıkışın olması, özellikle İstanbullular için güzel bir alternatif oluşturuyor. 

26
Körfez'in doğal güzellikleri büyülüyor - Sayfa 3

Sevindikli ve Sipahiler Göleti’nin çevresinde çadır kurarak kamp yapan ve balık tutan vatandaşlar, sabah saatlerinde de Körfez’in doğal güzelliklerinde trekking keyfi yapıyor. 

36
Körfez'in doğal güzellikleri büyülüyor - Sayfa 4

Trekking grupları da özellikle Tarihi Taşköprü önünden başlayan ve 2 saat süren kanyon boyunca da hafta sonu yürüyüş etkinlikleri düzenliyor.

46