Haftanın Fotoğrafları (20-26 Kasım)

Geçtiğimiz hafta neler yaşandı? İşte eğlenceden spora, siyasetten sanata kadar haftaya damga vuran olaylar ve fotoğrafları... Sizlerle foto galeri haberlerimizde.

Haftanın Fotoğrafları (20-26 Kasım) - Sayfa 1

Henüz 3 yaşındayken elinden tuttuğu annesi ve kardeşi ile bayram alışverişi için gittiği çarşıda savaş uçaklarının saldırısına uğrayarak bir bacağını kaybeden Fatma, tüm zorluklara rağmen okula gitmekten vazgeçmiyor. Rejimin yoğun saldırıları nedeniyle yaklaşık 2 yıl önce Halep'teki evlerini terk ederek İdlib'e göçen Fatma'nın ailesi, maddi imkansızlıklar içinde zor bir hayat sürüyor. Her sabah değneklerine sarılarak yola koyulan Fatma, okuluna varmak için tek bacağıyla 3 kilometre yol yürüyor. ( Muhammed Said - Anadolu Ajansı )

170
Haftanın Fotoğrafları (20-26 Kasım) - Sayfa 2

Kolombiya'da hükümet karşıtı gösterilerde, toplumsal olaylara müdahale birimi ESMAD’dan bir polisin attığı göz yaşartıcı gaz kapsülünün kafasına isabet etmesiyle ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dilan Cruz'un ölümünden bir yıl sonra başkent Bogota'da anma töreni düzenlendi. ( Juancho Torres - Anadolu Ajansı )

270
Haftanın Fotoğrafları (20-26 Kasım) - Sayfa 3

Şeyh Abdulkadir Geylani’nin 943. doğum yıl dönümü münasebetiyle Irak'ın başkenti Bağdat'taki Geylani Türbesi'ne akın eden yüzlerce kişi, burada düzenlenen etkinliklere katıldı. Türbeyi ziyaret eden Iraklılar, mum yaktı. ( Murtadha Al-Sudani - Anadolu Ajansı )

370
Haftanın Fotoğrafları (20-26 Kasım) - Sayfa 4

Hindistan'da Batı Bengal eyaletinin başkenti Kalküta'da hükümetin yeni tarım yasalarını kaldırmasını talep eden binlerce gösterici, tüm ülke çapında başlatılan grevleri desteklemek için protesto gösterisi düzenledi. ( Sumit Sanyal - Anadolu Ajansı )

470