Haftanın fotoğrafları (13-19 Haziran)

Geçtiğimiz hafta neler yaşandı? İşte eğlenceden spora, siyasetten sanata kadar haftaya damga vuran olaylar ve fotoğrafları... Sizlerle foto galeri haberlerimizde.

Haftanın fotoğrafları (13-19 Haziran) - Sayfa 1

 Muş’un Varto ilçesinde 2150 rakımlı Hamurpet Gölü gece karanlığında gökyüzü ve yıldızlar güzel görüntü oluşturdu. ( Yahya Sezgin - Anadolu Ajansı )

128
Haftanın fotoğrafları (13-19 Haziran) - Sayfa 2

Hindistan'da, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenler için defin işlemi gerçekleştirildi. Başkent Yeni Delhi'deki cenazede, sağlık çalışanları ve vefat edenlerin yakınları koruyucu kıyafetleri ile yer aldı. Hindistan'da son 24 saatte 10 bin 956 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konulduğunu bildirdi. ( Amarjeet Kumar Singh - Anadolu Ajansı ) 

228
Haftanın fotoğrafları (13-19 Haziran) - Sayfa 3

Van Gölü'nde yaşayan ve üreme döneminde suyun akışının tersine yüzerek tatlı sulara göç eden inci kefallerinin neslinin korunması amacıyla 15 Nisan'da başlayan av yasağına rağmen kaçak avcılık yapan 65 kişiye 200 bin lira para cezası verildi. Göle kıyısı bulunan Van'ın İpekyolu, Edremit, Tuşba, Gevaş, Muradiye ve Erciş ilçeleri ile Bitlis'in Ahlat, Adilcevaz ve Tatvan ilçelerinde yaklaşık 15 bin insanın geçim kaynağı inci kefalinin neslini sürdürmek için tatlı sulara göçü devam ediyor. ( Ali İhsan Öztürk - Anadolu Ajansı )

328
Haftanın fotoğrafları (13-19 Haziran) - Sayfa 4

Fransa'da başkent Paris ve çeşitli kentlerde binlerce kişi, ırkçılığı ve polis şiddetini protesto etmek için yeniden sokağa çıktı. Gösteri yasağına rağmen Paris'teki Republique Meydanı'nda toplanan eylemciler, ırkçılığı ve polis şiddetini protesto etti. ( Geoffroy Van Der Hasselt - Anadolu Ajansı )


428