Türk Futbol Tarihinin En Kötü TFF Başkanı Tüm Kurullarıyla Birlikte Derhal İstifa Etmesini Bekliyoruz.

Koltuğunu kaybetmemek için kendi kaygılarını esiri olup, yapılan tüm adaletsizliklere, popülizm ve sosyal medya terörüne karşı sessizliğe bürünen, hiç bir konuda dirayet göstermeyen kendi yönetim kurulları başta olmak kaydıyla hakemlere dahi sahip çıkamayan, İllerde görevden alınan İl hakem kurulu başkanlarının hala hakemler üzerinde tesiri olduğunu bilerek yaptırımlar yapmayan. Geçmişte TFF gibi bir kurumu sahte belge ile dolandırarak ceza alan,  Konfederasyon içerisinde tekrardan görev alan şaibeli şahıs ile ilgili yaptırım yapmayan aldığı/alamadığı kararlarla Türk futbolunu kaosa götüren tarihin en kötü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi tüm kurullarıyla birlikte derhal istifa etmelidir.

TRABZONSPOR - FENERBAHÇE 

 (2-3) 

Maçtan sonra yaşanılan arbede maçın önüne geçerek tarihe not düşülmüştür. 

Müsabakalarda kazanırsınız kaybedersiniz ilk galibiyetiniz olmadığı gibi ilk mağlubiyetiniz de değildir. Ne Trabzonspor ne de Fenerbahçe tüm yaşanılan olayları hak etmemektedir. Tüm Türkiye' ye hatta başarılarla Avrupa arenasında göğsümüzü kabartmış İki güzide iki büyük dev kulüplerimiz dünde vardı yarında olacaktır. Düşünün bir yanda basiretsiz beceriksiz bir TFF Başkanı, diğer yanda kukla görevi yapan ve yaşanılan olumsuz havanın mimarı bir MHK Başkanı var. Sezon başından bu zamana kadar yaşanılan tüm olayların sorumluları iki kişi. TC'nin en beceriksiz TFF Başkanı ve MHK Başkanı olarak kuşkusuz tarihte yerlerini alacaktır. Dünkü maçın tek gerginliği hakem ataması ve VAR atamalarıdır. Allah aşkına Beşiktaş-Galatasaray derbisinde Halil Umut Meler, Trabzonspor- Fenerbahçe derbisinde yine Halil..! Bir insanı kaybetmek için ancak bu kadar eziyet edilir diye düşünüyorum. Yordunuz adamı, bitirdiniz. Halil Umut Meler' den başka derbi yönetecek adamınız da mı? Kalmadı. Kafa olarak bitmiş mental olarak yorgun MHK'ca da bitirilmesi için çabalanan bir insanın bencede hakemlik yapmaması lazım. Gerçi MHK işgüzarlıkları ile amacına ulaştı. Ben olsaydım Halil Umut Meler' in yerinde maçı tatil eder, Hakemliği de bırakırdım. Hem TFF'ye Hemde MHK'ye güzel bir mesaj verirdim. 

Tribünlerde sağlıklı bir ortam yok. Müsabakalara atanan TFF temsilcileri ne iş yaparlar. Maçtan 5/10 saat önce güvenlik toplantılarında  eksikleri olumsuzlukları görmezler yapmazlar, Ama maçtan sonra doldur yaz.. Nasıl olsa ceza-i işlemlerde varsınız. Tümden kökten sorun ancak onurlu bir duruş ile olur. Bugünden tezi yok İSTİFA edin.! Yeni yapılanma şart sadece TFF ve MHK olarak değil Tüm illeride kapsayacak şekilde. Göreve gelen kişilerin geçmişi sorgulanmalı.

KASIMPAŞA - GALATASARAY  

(3-4)

Muslera, 13 yıldır G.Saray kalesinde devleşen yıldız. Kendisine ve kalitesine yakışmayan iki gol yedi. Gerçi en iyi kaleci en güzel gol yiyen kaleciymiş.. Eskiler öyle derdi.. İcardi penaltı kaçırmasına rağmen yine başroldeydi. Ziyech oyuna girdikten sonra G.Saray daha etkili oldu. Barış ve Mertens sahanın en çalışkanlarıydı. 

Okan Buruk; 70 dakika formsuz bir teknik adam gösterisi yaptı. Oyuna gerekli müdahale edemedi, Kötü oyuncuları erkenden oyundan alamadı. İki Kerem de etkisizdi. Kötü oynayarak geriden gelerek güzel bir galibiyet aldılar. 

Umarım milli maç arasını iyi değerlendirirler.

Sporla İlgili Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan ASKF'ler yaklaşan yerel seçimler öncesinde illerinde devasa yardımlar almaktadırlar. Bu bağlamda 

"Kendini sevdiren ASKF Başkanları Spor kulüplerinide sevdirir."

Sözünden yola çıkarak tüm spor kulüplerimize ayni ve nakdi desteklerde bulunan belediyelerimize teşekkür ediyoruz.