Geçtiğimiz hafta, 13/05/2024 tarihinde basında bir haber vardı. Son derece düşündürücü, sarsıcı, çarpıcı ve şok edici! Daha da vahim olanı bunun artık kanıksanması, böyle ihanetlerin toplum tarafından normal görülmesi, görmezden gelinmesi ya da sorgulanmamasıdır. Ayrıca T.C. nin tabelalardan kaldırıldığı zırvasını yıllarca söyleyenlerden, bu konuda tek bir ses gelmemesi de bir başka vahamettir.

Hükümet karşıtı büyük Parti'nin, Mersin ilinin Silifke ilçesinin Belediye şeysi, önceki dönemde yaptırılan ve şehrin merkezindeki Ay Yıldız anıtını yerinden kaldırdı, kırdı, ormana attı. Adı geçen Belediyenin Kültür işleri müdürü söz konusu anıt için UCUBE tabirini kullandı.

Soysuzca işlenmiş bir suç! Ay Yıldıza ve Türk Bayrağına ucube demek için ya deli olmak ya da kullanışlı aparat olmak gerekir.

Ancak bu konu basında ve Ülke gündeminde hiç yer bulmadı, gündeme gelmedi.

Bu olay Ay Yıldıza, Türk Bayrağına, Türk Milletine, Cumhuriyete, Halka, Halkın Milli değerlerine alenen ve hadsizce bir saldırıdır. Bununla birlikte Bayrak kanununa ve TCK’ya göre açıkça suçtur. Cezası da 1 ile 3 yıl arasında hapis cezasıdır.

Bayrak Kanunu 7. Maddeye göre Türk Bayrağı yırtılamaz, yakılamaz, atılamaz. Sözle, yazı ile veya herhangi bir hareketle ona hakaret edilemez.

Türk Ceza Kanunu 300. Maddeye göre Türk Bayrağı yırtılamaz, yakılamaz veya herhangi bir sekilde aşağılanamaz. Suçlular 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılır.

Tablo bu! Skandal…

Bu arsız suçu işleyen malum zihniyet; Devlete, Millete, Halka, Cumhuriyete, Halkın Milli değerlerine, Halkı bir arada tutan çimento simgelere yobaz ve vahşi bir şekilde saldırdığı, Halka küfür ve hakaret ettiği sürece iflah olmaz, yol bulamaz, kafasını duvarlara daha çok vurur.

Zamanı geldiğinde aziz Türk/Türkiye  yurttaşları bu zilletin hesabını keser, bedelini ağır ödetir.

Saygı ve selamlarımla…