Yerel ve Mahalli seçimler derken üzerine 9 günlük mübarek ramazan bayramı da geldi geçti. Allah tekrarına nasip etsin inşallah.

BEŞİKTAŞ-YILPORT SAMSUNSPOR (1-1)

Feyyaz Uçar ve Samet Aybaba' nın büyük hayaller ile Ocak ayı içerisinde Beşiktaş' a getirdiği Santos' da beklenen son gerçekleşti bomba patladı. Cebine bolca tazminatı da konularak evine gönderildi. İnat ettiler Beşiktaş'ın çocuğu olan Sergen Yalçın ile anlaşmadılar. 

Peki ne değişti .. Sn. Feyyaz Uçar ve Sn. Samet Aybaba elinize ne geçti.Yarın cenazeniz olsa ya da mutlu günleriniz olsa  Santos gelir mi? Türkiye' ye. Sizi tanır mı? Nedir bu çelişki. Bu saat den sonra Sergen deseniz ne olur demeseniz ne olur. Bana göre Sergen hoca Beşiktaş' ın kaybetmekten yorulduğu bir sezonda tutunabileceği en büyük umut ışığı olurdu. 

Şimdi söndürdünüz ışıkları oturun izleyin Sevgili Feyyaz Sevgili Samet...  

VAVACARS FATİH  KARAGÜMRÜK- FENERBAHÇE A.Ş (1-2)  

Geçtiğimiz hafta Avrupa Konferans ligi çeyrek final maçında Yunanistan'ın Olympiakos ekibine deplasmanda 3-2 Kaybeden F.bahçe zorlu Karagümrük deplasmanındaydı. Futbolda mağlup iken galip duruma geçmek çok önemlidir. F.bahçe bunu başardı. 

Maça damga vuran Livakoviç'di. İki müthiş pozisyonlarda topu çıkarmasaydı maçın sonucu farklı olurdu. Livakoviç' in hakkını yemeyelim. 

Bir diğer konu VAR.... en büyük sorun olan VAR' ın kesinlikle gelmesi gerekirdi. Bitmiş bir TFF'nin yanı sıra bitmiş bir Türk hakemliği de yenilenmeli baştan aşağı. Bana göre Başkanın hocanın futbolcunun ve hakemin yerlisi yabancısı olmamalı iyisi kötüsü olmalı. 

CORENDON ALANYASPOR- GALATASARAY AŞ  

Zorlu bir müsabaka hem de çok zorlu.  Bir tarafta 13 haftalık periyotta kaybetmeyen G.Saray diğer tarafta son yedi haftanın dördünde galibiyet, üçünde de beraberlikle ayrılan Alanyaspor çok zor geçecek kanısındayım. 

Eyüpspor, Bitexen Adana 1954 FK' dan sonra, Kepezspor Futbol A.Ş ' de TFF 3.lig 1.Grup'da Şampiyonluğunu ilan etti.

(U-16) Türkiye Şampiyonaları Başlıyor Temsilcimiz Demirspor Sinop' da Ali Haydar Demir hocama ve ekibine bir diğer Temsilcimiz Fatsa Belediyespor (U-17) Bölgesel Gelişim Akademi Ligi Şampiyonası için Antalya'da da her iki temsilcilerimize de İstiklal gazetesi adına başarılar diliyoruz.

İlimizde Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Seçimi yaklaşıyor çoğu spor kulüplerimizin aday olacakmısınız sorusuna karşılık her zaman "Evet" demiştim.Yine "Evet" diyorum. Neden evet..! Amatör spor kulüplerimize verilen vaatler yerine gelmedi. Amatör spor kulüplerimiz üzerinden kendilerine rant kapısı sağlandı. Amatör kulüplerimiz ne futbol sahalarında ne salon müsabakalarında önemsenmedi. İlimizde kirli bir spor düzeni var bu kirli düzeni ve olumsuz havayı hep birlikte dağıtmak adına "Evet" diyorum. Şimdiden ilimize ve Türk spor'una hayırlı olsun. 

Tüm spor kulüplerimiz ile

"Hep birlikte el ele" inşallah