ATAKAŞ HATAYSPOR - FENERBAHÇE AŞ. (0-2) 

Hafta içi Ziraat Kupasında A.Gücü'ne farklı kaybederek kupadan saf dışı kalan F.Bahçe zorlu Hatay deplasmanından üç puan ile ayrılan taraf oldu.

İlk 45 dakika istediklerini yapan olumlu paslar ile ataklara çıkan taraf F.Bahçe idi. Dirençsiz Hatayspor karşısında zorlanmadan güzel bir oyunla güzel bir galibiyet aldılar. Sezon başından bu zamana kadar stoperler ve kaleci Livakoviç sezonun en rahat maçını oynamışlardır diye düşünüyorum. 

Szymanski, Mert Hakan, formasına kavuşan Fred bunlara ilaveten Dusan Tadic ve Cengiz etkili oyunları ile göze batan isimlerdi. İsmail hoca A.Gücü mağlubiyetinden sonra oynayacakları tüm müsabakalara daha temkinli önlemini alarak başlayacak olması da takım içerisinde ki güvenin bir kat daha artmasına sebep olacaktı ki ; futbolcusundan, malzemecisine, doktoruna masaröne kadar kafa rahat olarak planlarını yaparak müsabakaya hazırlanmış.Önemli ve değerli oyuncularını tekrar takımın içine katarak bundan sonraki haftalarda taşlar yavaş yavaş yerine oturmaya başlayacak gibi gözükmekte. Haftaya Pendik maçı sezonun ilk yarısında 5-0  farklı galibiyet alan F.Bahçe umarım geçmiş senelerde yaşamış olduğu "Pendik Faciasını" tekrar yaşamaz. 

BEŞİKTAŞ AŞ.- GALATASARAY AŞ.

(0-1) 

Her iki takımda hafta içi Ziraat Kupası maçlar oynayarak müsabakaya geldiler. Beşiktaş turu elde etti. G.Saray saha ve seyircisi önünde Karagümrükspor' a yenilerek kupaya veda etti. 

Art arda gelen kupa elemelerinden sonra lige dönen G.Saray zorlu Beşiktaş karşısında yarıştan ayrılmamak için mutlak 3 puan hesapları yaparak müsabakaya hazırlanmış. Okan hoca dersine her ne kadar çok iyi çalışsada oyun anlamında kalite olarak çok iyi seviyede olmamasına rağmen çok kritik bir virajı döndü. Kerem Demirbay en çalışkan isimdi. 

Beşiktaş' da Rashica iyi başladı ama çok çabuk yoruldu. Beşiktaş taraftarı, tribün olağanüstüydü. Müthiş destek vardı. Belki de Teknik adam Santos için bu maç büyük fırsattı ama sahada kazanma isteği olmayan ve galibiyete inanmayan Beşiktaş vardı. Başkan ve yönetim kurulu için sezon sonuna kadar şimdiden gidecek oyuncuların listesini hazırlamak gerek diye düşünüyorum.

FUTBOLA ADANMIŞ BİR HAYAT 

Sn. HASAN ÖZBULUT Samsun'da uzun yıllar futbol oynamış, Kulüp idareciliği, ASKF Genel Sekreterliği, Futbol İl Temsilciliği, 25 yıla yakın TFF Üst Klasman Temsilciliği ve TASKK Disiplin Kurulu üyeliği yaklaşık 45 yılını spora adamış bir hayat 

Sn. Hasan Özbulut, Samsun Amatör Spor Kulüplerinin adeta abisi babası konumunda olan  Spor adamları ve Kulüpler tarafından çok sevilen sayılan bir insan Hasan Özbulut. Günün 16 saatini amatör spor ailesine hizmet etmekle ayıran birisi olarak kendisine manevi olarak kazandırdıklarına teşekkür ediyor. Bizlerde İstiklal Gazetesi adına Sn.Başkanımıza Büyüğümüze Ailesi birlikte sağlıklı huzurlu başarılı uzun ömürler diliyoruz. İyi ki varsınız. Başkanım

GERÇEK BİR SPOR ADAMI

SN.M.SİNAN IŞIK, Spor alanında akademik eğitim görmüş kariyer sahibi, yeterli bilgi beceriye sahip tecrübe kazanmış Spor Adamı Sn.M.Sinan Işık Uzun yıllar amatör futbol oynamış, Kulüp idareciliği, Futbol antrenörlüğü, Saha Komserleri Derneği, TASKK Yönetim Kurulu Üyeliği, TÜFAD Giresun Şb.Üyeliği, Futbol İl Temsilciliği, ASKF Genel Sekreterliği ,TFF'nu Temsilciliği görevlerinde bulunan Halen Giresun ASKF Başkanı olarak devam etmekte. 

Sn. Işık Giresun Amatör Spor' unda yapmış olduğu proje çalışmaları ile gündemde hemen hemen hepsini hayata geçirmeyi başaran Sn.Işık Son olarak Giresun Valiliği tarafından 1 milyon tutarında spor malzemesi yardımı ve Giresun Belediyesinden Amatör Spor Kulüplerine kazandırmış olduğu yakıt (mazot) desteği kulüplere spor malzemeleri desteği yardımlarını kazandırarak yönetim kurulu ile birlikte gece gündüz çalışmakta. Zaman zaman "Futbol Çalıştayı" Adı altında sempozyumlar düzenleyen Sn.Işık Giresun' da Gençlik Geliştirme ve Futbol Akademisi Tesisi' nin kulüplere tahsilini gerçekleştirdi. 

Bizlerde kendilerine ve yönetim kuruluna Türk sporuna ve Giresun İlimize kazandırdıkları başarılı projelerinden ve üstün gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyor. 

Spor Adamlarımızın Sn.M.Sinan Işık Başkanımızı örnek alarak çalışmalarını tavsiye ediyoruz. Başarılar Sn.Başkanım 

KABADÜZ BELEDİYESPOR KULÜBÜ 

2019 Yılında kurulan kısa zamanda çok güzel işler çıkaran kendine has özgü mütevazi kulüp yapısı ile başarılı olan kuruluş aşamasından bu zamana kadar iki şampiyonluk elde eden ve Bal' a yükselme finali oynayan Kabadüz Bel.Spor Bu sezonda Play-Off grubunda da adeta bende bu yarışta varım diyor. 

Kulüp Başkanı Sn.Yusuf Köroğlu ve Yönetim Kurulu kısıtlı imkanlara rağmen haddimizi bilerek yaptığımız transferlerle çok açılmadan başarıya aç ekibimiz ile hedefe ulaşmak istiyoruz. Altyapı katagorilerinde de savaşan bir ekip ruhu ile sahalara çıkan gençlerimiz U-11 yarı final, U-12 Ordu İl Şampiyonu, U-15 yarı final, U-16 da çeyrek final oynadı her zaman çocukların yanında olduklarını dile getiren Sn. Başkan her yerde varız olmaya da gayret göstereceğiz dedi.