Seçim sonuçları herkes için hayırlı olsun. CHP seçmeni hiç yanıltmadı, adaylar beğenilmedi, tartışmalar yaşandı, Tunç Soyer gibi isimler gitti yanlış adaylar etkileyecek denildi ama CHP sandıktan birinci parti çıktı.

Eiae

Emekliler küstü, gençler kazanılmadı gibi seçmen birçok mesaj verdi. Buna karşın Cumhurbaşkanı Erdağan’ın seçmene mesajı verilemedi.

Seçim sonuçlarına ilk yorumunda da Erdoğan “Enflasyon başta olmak üzere uyguladığımız ekonomi programımızın olumlu sonuçlarını, yılın ikinci yarısında görmeye başlayacağız. İş dünyamızdan bürokrasiye, esnafımızdan çiftçimize, tüccarımıza, işçimize, öğrencilerimize kadar herkes kendi asıl gündemine odaklanabilecekler.” dedi. 

Çünkü o da asıl gündemi biliyor.

Rteae

Şimdi ben soruyorum;

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yanlış yönlendirenler, 

AK Parti Genel Merkezi'nde aday belirleyenler,

"ajanslar" eliyle ülkeye yön verenler, bakalım ne diyecekler?

Adaylar yanlış diye uyaranları, Ajanslar para hırsları yüzünden susturdular!

“Bakın çalışmalar yetersiz, halka dokunamıyorsunuz” diyenleri, linç ettiler.

“Yahu insanlara dokunan bir reklam filmi bile çekemediniz” diyenleri, hedef gösterdiler.

Lakin yaşadığımız seçim sonuçları gösteriyor ki haklıymışız… Genel Merkez’den dayatılan adaylar, yürütülemeyen kampanyalar, yalanlarla Cumhurbaşkanımıza çizilen pembe senaryonun ömrü bugüne kadarmış. 

Şimdi gerçeği söyleyenlerden özür mü dileyecekler, yoksa yanlışta ısrar edip Cumhurbaşkanı Erdoğan’a daha kötüsünü yaşatmak için devam mı edecekler?

Yazık değil mi, gecesini gündüzüne katarak bu ülke için canını ortaya koyan Recep Tayyip Erdoğan'a? 

Yazık değil mi Recep Tayyip Erdoğan'ın bunca emeğine?

Yazık değil mi Recep Tayyip Erdoğan’ın ömrünü verdiği bu harekete?

AK Parti'de aday belirlemedeki "çok bilmişler"in artık hesap vermesi lazım. Yapılan eleştirileri sümenaltı edenlerden, gerçeklere kulak tıkayanlardan, şahsi menfaatleri için koskoca bir sevdaya zarar vermeyi göze alanlardan hesap sorulmalı…

Bu alicengiz oyunları davaya zarar vermez, Recep Tayyip Erdoğan’dan bir şey eksiltmez. Ancak 3 kuruşluk hesaplarla ajanslarla yürüyüp, partiye zarar verenler çok şey kaybettiler. Sahi kampanyayı yürütenler nerede?