Hadi Önal

hadional@istiklal.com.tr
11 Kasım 2019 Pazartesi
ISPANAĞIN SUÇU NE?

Bilirsiniz ıspanağı, kış yiyeceklerindendir. Asya kökenli bu leziz yiyecek; çorbası, köftesi, yumurtalısı, gözlemesi, tartısı, böreği, çılbırı, salatası ile kış sofralarımızın vazgeçilmezidir. İnsanın ıspanağa düşkünlüğü kadar ıspanağın da insana düşkünlüğü tartışılmaz...

05 Kasım 2019 Salı
ABD, STRATEJİK ORTAK HE(!)

“Gece kurtla sürüye dalan gündüz ise çobanla birlikte yas tutan” terör hamisi büyük şeytan ABD,  Kuzey Suriye’de suçüstü yakalanmanın verdiği ezikliğin intikamını, Temsilciler Meclisi'nin Türkiye aleyhine aldığı iki karar tasarısının oylanıp kabul ederek aldı.

29 Ekim 2019 Salı
ELAZIĞ 3. KİTAP FUARI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

İnsanlık tarihinin aynası, aktarıcısı ve yönlendiricisi olan kitabı baş tacı yapmak, onu okuyucu ile buluşturmak amacı ile hareket eden Elazığ Valiliği, Elazığ Belediye Başkanlığı ve Batı Kitapevi bu yıl 25 Ekim 2019 ila 3 Kasım 2019 tarihleri arasında 3.Kitap Fuarını gerçekleştirdi.

21 Ekim 2019 Pazartesi
BÜYÜK ŞEYTAN AMERİKA

Kimdir şeytan? Kötülükte ve azgınlıkta sınır tanımayan, kibirli, asi, insanları felaketten felakete sürükleyen, insanlık düşmanı mahlûk… Kibre kapılarak Allah’a isyan etmiş ve karşılığında Allah tarafından İlahi rahmetten mahrum bırakılmış yaratık.

15 Ekim 2019 Salı
BARIŞ PINARI HAREKÂTI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

Şimdilerde sınırlarımıza dayanmış varlığı ile ülkemizi huzursuz eden bir terör belası ile karşı karşıyayız. Yüzyıllarca tarihe yön veren bu millet, elbette ki ABD ve İsrail ortaklı Batı destekli bu oluşumun kökünü kazıyacaktır

07 Ekim 2019 Pazartesi
TARİH KÖRLÜĞÜ VE BASİRET BAĞLANMASI (IV)

Tarih körlüğünün ve basiret bağlanmasının en acı örneğini bu millet, 9 Mayıs 2009’da Türkiye Cumhuriyeti 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, "Kürt sorunu Türkiye'nin birinci sorunudur ve mutlaka halledilmelidir" açıklaması ile başlayan ve 22 Temmuz 2015 kadar devam ettirilen sürçte yaşadı.

02 Ekim 2019 Çarşamba
DEDİ Mİ? DEDİ.

Hazine ve Maliye Bakanı Damat Berat Albayrak, "YENİ EKONOMİ PROGRAMI”NIN sunumunu "DEĞİŞİM BAŞLIYOR" ana temasıyla yaptı. Albayrak, "Geçen yıl, 2019 yılı için yüzde 15,9'luk enflasyon hedefi koymuştuk

01 Ekim 2019 Salı
TARİH KÖRLÜĞÜ VE BASİRET BAĞLANMASI (III)

Türk ordusuna karşı kurulan tarihin en büyük tuzağının ve kumpasının adını duyduğumda “eyvah!”, demiştim. Neydi bu kirli kumpasa verilen isim: Ergenekon…Ergenekon bir büyük Türk destanının adıydı.

25 Eylül 2019 Çarşamba
BETONİZM HASTALIĞI VE ELAZIĞ’IN BETON BAHÇESİ

Türkiye'mizi derinden etkileyen “Betonizm Hastalığı” Elazığ'ı da vurdu. Şimdi bana “Betonizm” de ne diye soranlarınız olacak. Meraklanmayın, anlatacağım. “Betonizm”; toprağı, yeşili, çimeni, çiçeği daha doğrusu doğal olan her şeyi düşman görme ile başlayan; çimento, demir, kireç tutsaklığı ile gelişen çoğu zaman dikey bazen de yatay olarak özellikle akıl ve idrak yoksulu ülkelerde görülen çağın amansız bir hastalığıdır.

17 Eylül 2019 Salı
 NEREYE KADAR?

  Türk Devleti, Türkiye Büyük Millet Meclisini bombalayacak kadar alçalan imam eksenli cemaatlere teslim edildi. Onların devlet içerisinde yapılanmasına göz yumuldu. Başımıza çuval geçirenlere stratejik ortağımız dendi...