176 Defa Okundu

Art arda duyurduğu transferler sonrasında, Diagne'nin takımda kalmak istediğini açıklaması, Galatasaray'da transfer politikasını kökten değiştirdi. Fernando'nun ayrılmasıyla beraber Galatasaray'ın Banega transferi şart haline geldi. Banega'nın, Mesa ile birlikte gelmesi ise künefenin üstüne kaymak olacak nitelikte.

Transfer döneminin en hızlı takımı Fenerbahçe, Vedat Muriç'i de bitirdi. Kosovalı yıldızın önceliğim Galatasaray demesi akıllara 'acaba Emre Akbaba olayı gibi mi olacak' sorusunu getirirken, Sarı-Kırmızılıların bu transfere bütçe ayıramaması taraftarı derinden üzdü. Fenerbahçe ise çok iyi bir golcü transfer etmiş oldu. Sarı-Lacivertliler şu sıralarda da Galatasaray'ın yakından ilgilendiği bir diğer isim olan Kayserisporlu Deniz Türüç ile temas halinde. Eğer Deniz de Fenerbahçe'ye transfer olursa, Galatasaray yönetimi adına kazan kaynamaya başlar!

Transfer döneminin rakiplerine göre sessiz ekibi Beşiktaş'ta da yeni sezon hazırlıkları başladı. Abdullah Avcı aynı Başakşehir'deki gibi Beşiktaş'ta da oyunu kurmayı defansta başlatmayı planlıyor. Bu yüzden defans oyuncularına fazlaca pas çalıştırdığı görüldü gözlemlendi. Ayrıca yeni futbolun vazgeçilmezlerinden olan 'kalecinin oyuna dahil olması düzeni' tabiri caizse 'ayağı düzgün' kaleci varyasyonu için de Karius'a da fazlaca pas çalıştırdığı dikkatlerden kaçmadı.

Yorumlar