GÜNDEM
17 Eyl 2020 10:55 Son Güncelleme: 17 Eyl 2020 10:57

Mahalleyi yılan ve akrepler bastı! Uyuyamıyorlar

Kocaeli'nin Darıca ilçesi Abdi İpekçi mahallesinde yaşayan vatandaşlar, evlerine giren yılan ve akrepler nedeniyle korku dolu günler geçiriyor. Her gün bir akrep yakaladıklarını belirten vatandaşlar, hayvanların barındığı ot ve çalıların olduğu alanın temizlenerek ilaçlama yapılmasını istiyor.

Haberi Dinle

Darıca Abdi İpekçi Mahallesi Ayazma Caddesi üzerindeki evlerde oturan vatandaşlar, yılan, akrep ve fareler nedeniyle korku içerisinde yaşıyor. Mahalleli, evlerine giren akrep, yılan ve fareler nedeniyle zor anlar yaşarken, zaman zaman itfaiyeden de yardım istiyor.

'İLAÇLAMA SÜREKLİ HALE GETİRİLSİN'

Vatandaşlar, hayvanların barındığı evlerinin çevresindeki ot ve çalıların olduğu alanın temizlenmesini ve ilaçlama yapılmasını, bunun da sürekli hale getirilmesini istedi.

 
 

Tedirgin olduklarını belirten Kezban Akbulut, "Dün gece de yine bir akrep yakaladık. Eğer görmeseydik belki de uykudaki çocuklarımızı sokacaktı" dedi. 

Sevda Pelek otların biçilmesini, ilaçlama yapılmasını isteyerek, "Artık bıktık, bizim de çoluğumuz çocuğumuz var. Arkadaşımın evine 3 tane yılan girdi, itfaiye gelip çıkardı. Biz ilgi istiyoruz" diye konuştu. 

Yorumlar