SONDAKİKA
25 Eki 2016 10:32 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 07:38

Antalya Valiliği yaralı sayısını açıkladı!

Antalya Valiliği, ATSO binasının otoparkında meydana gelen patlama sonucunda cam kesiğinden 10 kişinin yaralandığını açıkladı.

Haberi Dinle

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) otoparkında meydana gelen patlamada, 10 kişi yaralandı.

PATLAMANIN NEDENİ HENÜZ BELİRLENEMEDİ

Antalya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, patlamanın Antalya Ticaret ve Sanayi Odası arkasındaki açık otoparkta park edilmiş bir araçta meydana geldiği ve sebebinin henüz belirlenemediği belirtildi.

Açıklamada, "Patlama sonucunda herhangi bir can kaybı yoktur. Çevre binalarda meydana gelen cam kırılmaları sebebiyle 10 kişi cam kesiği şeklinde yaralanmıştır. Olayın sebebiyle ilgili bulgulara ulaşıldıkça kamuoyuyla paylaşılacaktır." denildi.

"NEDENİYLE İLGİLİ NET BİR BİLGİMİZ YOK"

ATSO Başkanı Davut Çetin, gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamanın binanın otoparkında meydana geldiğini bildirdi. Patlamada vatandaşların cam kırıkları yüzünden yaralandığını belirten Çetin, "Onların da durumları iyi. Patlamanın nedeniyle ilgili net bir bilgimiz yok." dedi.

Öte yandan, ATSO yakınındaki bir oto yıkamacıda çalışan görgü tanığı Fatih Kocaer, araç yıkadığı sırada büyük bir patlama duyduğunu, olay yerine gittiğinde 10-15 aracın zarar gördüğünü söyledi.

Kocaer, patlamanın etkisiyle park yerindeki bazı araçların kaportalarının fırladığını, ATSO binasının da camlarının kırıldığını söyledi.

Yorumlar