Güne güzel başlamak için öneriler

Sabah uyanır uyanmaz yaşadığınız ve yaptığınız davranışların bütün gününüzü etkilediğini biliyor muydunuz? Güne güzel başlamak için birazdan vereceğimiz hataları yapmamanızı öneriyoruz.

Güne güzel başlamak için öneriler - Sayfa 1

Sabah işe giderken servisi kaçırsanız veya ayağınızı bir yere vursanız güne çok kötü başlangıç yaptığınızı düşünür ve bütün gününüzün kötü geçeceğine inanabilirsiniz. Kendi kendinize kehanetler uydurmayı bir kenara bırakın ve birazdan vereceğimiz önerilere harfiyen uymayı asla ihmal etmeyin. Çünkü bu sayede tüm gününüzün mutlu ve huzurlu bir şekilde devam ettirebilirsiniz.

Sabahları poğaça yiyerek güne başlamak

Sabahları işe ucu ucuna yetişiyorsanız ve kahvaltınızı yolda poğaça yiyerek geçiriyorsanız bu hatayı yapmaktan vazgeçin ve kendinize en azından akşamdan bir sandviç hazırlayın. Bu şekilde hem diyetinizi hem de karaciğerinizi korumuş olursunuz. Sabahları poğaça yediyseniz öğle arasında yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin.

15
Güne güzel başlamak için öneriler - Sayfa 2

Yapılacaklar listesini düşünerek uyanmayın

Yapacağınız işlerden farklı olarak sabah uyandığınızda eğlenebileceğiniz şeyleri düşünün. Yoğunsanız bile gün sonunda kendinizi nasıl ödüllendireceğiniz konusu üzerinde kafa yorun. Çünkü gününüz iyi veya kötü bir şekilde bitecek. Günün sonunda ruhunuzu ne kadar doyurduğunuzun önemli olduğunu asla unutmayın.

25
Güne güzel başlamak için öneriler - Sayfa 3

Ortama ayak uydurmaya çalışmayın

Tarzınızdan ödün vermeyin. Kıyafetlerinizi denerken ofistekilere göre değil kendi rahat edeceğiniz şekilde giyinin. Sevmediğiniz bir kıyafeti her giydiğinizde, kendinize o gün yapmayacaklarınızı söylemiş oluyorsunuz. Bunun yerine içinizden geleni yapın.

35
Güne güzel başlamak için öneriler - Sayfa 4

Telefonun erteleme tuşunu artık sakince bırakın

Alarmı her ertelediğinizde güne geç ve sinirli bir şekilde başlayacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Alarmı duyduğunuzda ertelemeden hemen uyanmaya çalışın. Uyanmak için gözlerinizi olabildiğince açın ve derin nefes alın.

45