Bulaşıkları böyle bırakanlar dikkat!

Eviniz ruh sağlığınızı ele veriyor

Bulaşıkları böyle bırakanlar dikkat! - Sayfa 1

Bir kişi hakkında, yaptığı günlük aktivitelerden bile yola çıkarak çok şey söyleyebilirsiniz. Bulaşıkları nasıl bıraktıklarından kıyafet dolabına kadar her şey bir kişinin psikolojik durumunu belirleyebilir. Dağınık ve düzensiz bir dolap İlk bakışta odaları veya odanın zemini gözünüze temiz gelebilir. Fakat dolabını açtığınızda her şey açıklığa kavuşur. Bir kişinin psikolojik durumunu öğrenmek istiyorsanız dolabına göz atabilirsiniz. Dağınık bir dolaba sahip olan insanlar genelde dramatik bir psikoloji yapısına sahiptir. Kişiliklerinin en iyi yanlarını göstermeyi severler ve başkalarını etkilemek için çok şey yaparlar. Bu kişiler eski ve işe yaramaz şeyleri atmak yerine gizlemeyi severler.

14
Bulaşıkları böyle bırakanlar dikkat! - Sayfa 2

Dağınık bir çalışma alanına sahip olanlar Çalışma alanı, psikoloji açısından dairenin en ilginç noktalarından biridir. Bazı insanlar her şeyi klasörlere ayırır ve klasörleri raflara yerleştirir. Diğerleri her şeyi karıştırır. Bu, yüksek benlik saygısı ve olgunlaşmamışlığı gösterebilir. Masanız dağınık olsa bile, aktif olarak orada çalışabilir ve ihtiyacınız olan her şeyi kolayca bulabilirsiniz. Bu kötü bir şey değil. Çoğu zaman, dağınık bir masa, yaratıcı kişiliğin göstergesidir.

24
Bulaşıkları böyle bırakanlar dikkat! - Sayfa 3

Fazla boş odaya sahip olan kişiler Bazı insanların evi ise sadece uyumak için kullanılan bir yer gibi görünebilir. Bu daireler, aslında çok az zaman harcayan öğrenciler arasında popülerdir. Ancak daire çok boş gözüküyorsa ve bir kişi orada çok zaman harcıyorsa bu durum, psikolojik sorunları olduğunu gösterebilir.

34
Bulaşıkları böyle bırakanlar dikkat! - Sayfa 4

Bulaşıkları yıkamadan bırakanlar Mutfağın evdeki en temiz yer olması gerekiyor. Yağ ve gres lekeleri, kalanlar, kahve ve çay lekeleri... Tüm bunlar sadece etrafı kötü göstermez, aynı zamanda sağlığımız için de tehlikeli olabilir. Temizlemeyi gerçekten sevmeyen insanlar bile, sadece güvende olmak için mutfağı temiz tutmaya çalışır. Birçok çalışma, evin temizlenmesinin nadiren depresyon belirtilerinden biri olduğunu kanıtlıyor. Bu kişiler muhtemelen evin temizlenmesine gerek olmadığını düşünüyorlar, aynı zamanda kendilerinin de önemsiz olduğunu düşünüyorlar.

44