Mustafa Kazım Alpay, partisinin Filistin konusundaki tavrını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suçlayıcı ithamlarını gerekçe gösterdi.

Mustafa Kazım Alpay'ın açıklaması şu şekilde:

"Hepimizin ortak hassasiyeti olan Kudüs ve Filistin meselesi hususunda Yeniden Refah Partisi'nin devletimizin dış politikalarına ilişkin tavrı ve kullandığı suçlayıcı dil kamuoyunda üzüntüye neden oldu. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin Filistin'deki olayların sorumlusu olarak gösterilmesini ve bunun siyaset malzemesi yapılmaya çalışılmasını kabul edilemez buluyorum.

Devletimizin Filistin konusundaki net tavrı tüm dünyaya açık bir şekilde gösterilmiştir. Ancak bu açık mesaja rağmen tezvirata devam edilmesi, devletimizin Filistin davasına zarar vermektedir. Ayrıca parti yetkililerinin farklı açıklamaları parti tutarlılığına zarar vermektedir.

Bu ortamda siyaset yapmamın mümkün olamayacağını düşünerek, partiden istifa etme kararı aldım. Ülkeme ve milletime daha faydalı hizmetlerde bulunabilmek ve milletimizin yararına fikirlerimi ifade etmek adına parti görevlerimden istifa ediyorum."

Mustafa Kazım Alpay'ın istifasıyla ilgili bu açıklamalarının ardından kamuoyuna duyuruldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ