Dr. Seyfi Şahin

seyfisahin@istiklal.com.tr
29 Ekim 2020 Perşembe
PEYGAMBER EFENDİMİZİ BİLMEK

Peygamber  efendimiz, Hz Muhammedi(Ona Selam olsun) bilmek, Bir ilim, irfan, sevgi ve aşk meselesidir. O insanlar arasında özel olarak seçildi. Özel yaratıldı. Doğumundan ayrılışına kadar mucizelerle dolu bir hayat yaşadı. O doğduğu gece ırmaklar kurudu. Zerdüştlerin kutsal ateşi söndü. Kisranın sarayı yıkıldı. Bunlar mucizedir.

27 Ekim 2020 Salı
FRANSA’YA KARŞI TEDBİR

Her Batılı, çocuklarını eğitirken Türk düşmanlığı aşılar. Bu o derece kuvvetli bir şuur altı yerleşimdir ki, Bu nefreti her Batılı ölünceye kadar taşır. Bir Batılıyı gördüğünüz zaman bu psikolojiyi taşıdığını bilmelisiniz.

21 Ekim 2020 Çarşamba
KARABAĞ SAVAŞINDA BATILILAR

Karabağ savaşı, Batılıların hüviyetini açığa çıkardı. Azerbaycan topraklarını işgal etmiş, Hocalı katliamı yapmış, Bölgede yaşayan bütün Azerbaycan Türklerini sürmüş, Milyonlarca insanı yersiz yurtsuz bırakmış...

15 Ekim 2020 Perşembe
ALİ BABACAN HİKAYESİ

Ali Babacan, AK partinin kuruluşundan sonra, Sayın Tayyip Erdoğan’ın her zaman kurmay heyetinde oldu. Hep milletvekili ve bu sürede de bakanlık yaptı. Partinin kurucular kurulunda yer aldı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ayrıldılar.

07 Ekim 2020 Çarşamba
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

Tanzimat fermanı ile İslam hukuku kaldırıldı. Haramlar devlet tarafında İşlenir oldu. Gavur Müslüman eşitlendi.  Faiz geldi. Halbuki, İnananla inanmayan asla bir olamaz...

03 Ekim 2020 Cumartesi
İRAN ERMENİSTAN İLİŞKİLERİ

Azerbaycan Ermenistan savaşında, İlginç olaylar oluyor. Devletlerarası ilişkilerde ters yakınlaşmalar görülüyor. Ermenistan’ı, bütün Hıristiyan alemi, Yani ABD, AB ve Rusya destekliyor. Karabağ’ı ,işgal ettiği halde hiç tepki göstermediler.

30 Eylül 2020 Çarşamba
KARABAĞ SAVAŞI

Bugünkü Ermenistan toprakları aslında Türk yurdudur. Dede Korkut hikayelerinin geçtiği bölge bu günkü Ermenistan’dır. 100 yıl önce o toprakların % 60 ında Türkler yaşıyordu. Bu günkü Erivan’ın Türkçesi Revandır. Osmanlı toprağıdır. Revan,  ticaret yolu üzeridir. Orada çok fazla eserimiz vardı. Hanlar, hamamlar, camiler, medreseler…

27 Eylül 2020 Pazar
TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ

Türk tabipler birliği, Türk hekimlerinin en üst kuruluşudur. Kanunla kurulmuş bir meslek odaları birliğidir. Türkiye de 100 bini aşkın doktor var. Dolayısıyla bütün doktorları bu kuruluş temsil eder.

22 Eylül 2020 Salı
İSTİSMAR

İnsan nefsi, hayatta kişinin en büyük düşmanıdır. Durmadan onu haksızlığa iter. Başkalarını hakkını gaspa yöneltir. Haramları yemeye, şehvete, layık olmadığı makam ve mevkie gelmeye çalışır.

20 Eylül 2020 Pazar
PANDEMİDE TEMİZLİK

Korona virüs pandemisi, dünyayı kastı kavurdu. Bu virüse karşı bir ilaç bulunamadı, Bu hastalığı iyileştirecek, kökünden kesecek bir tedavi de yok. Ancak geçici ve fakat hastayı rahatlattığı tahmin edilen ilaçlar var.