Cihan Saraç

Cihan Saraç

cihansarac@istiklal.com.tr
27 Temmuz 2022 Çarşamba
EKREM İMAMOĞLU "ADAY DEĞİLİM" DEDİ

Fatih Altaylı, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday mısınız? Bunu hiç doğrulamadınız ama inkar da etmediniz dediğinde Ekrem İmamoğlu "Aksine, ben bunu 7-8 defa ifade ettim. Ben aday değilim öyle bir niyetim olmadı. Ben yaptığım gezilere, gittiğim her yere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bilgisinde gittim, ben siyaseti teşkilat yapısına inanarak yaparım" ifadelerini kullandı.

29 Haziran 2022 Çarşamba
Türkiye Madrid'te istediğini aldı

Bugün Madrid zirvesinden çıkan kararlar ile Türkiye masada kazandı. 10 maddelik ciddi bir yaptırımla bereber... En önemlisi FETÖ ve PKK'ya karşı mücadele NATO ve üye olmak isteyen 2 ülkenin yazılı onay metniyle bir çerçeveye kavuşmuş oldu.

08 Haziran 2022 Çarşamba
Aile hekimleri Meclis'teki tasarıya dahil mi ?

Aile hekimlerinin özellikle cari ödeme ödeneğinin son zamlarla yeterli olmadığı sahadan da iletilmekte. Aile hekimlerinin Türkiye'de başarı oranı yüksek. Hükümetten de beklentileri var…

07 Haziran 2022 Salı
Bakan Koca açıkladı: Sağlık çalışanları için iyileştirme Meclis'e geliyor

Pandemi döneminde çok yorulan, fedakarca çalışan en büyük meslek grubu hangisi derseniz, ben doktorlar ve sağlık çalışanları derim. Onlarda şu an ekonomik krizden ciddi bir şekilde etkilendiler ve alım güçleri düştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tıp bayramında 5 madde ile müjdelerini açıkladı.

28 Mayıs 2022 Cumartesi
YAPMA KILIÇDAROĞLU YAPMA

İftira atmak, bel altı vurmak ya da konuştuklarının belgesi olmadan söylemler üretmek bir siyasetçinin görevi olmamalı. Ne yapalım ne edelim Erdoğan ve ailesine iftira atalım, yıpratalım gitsin mantığı ne kadar doğru.

23 Mayıs 2022 Pazartesi
MALTEPE MİTİNGİNDE KILIÇDAROĞLU "ADAY BENİM" DEDİ

CHP'nin Maltepe'de düzenlediği miting , Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a "işinize bakın", "Cumhurbaşkanı adayı benim" dediği bir miting oldu.

07 Nisan 2022 Perşembe
Meral Akşener'in merkez sağ hesabı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den beklediğim siyasi hamleler geliyor. Seçimlere 14 ay kala parti içerisinde merkez sağa kaymak anlamında önemli bir operasyon yaptı.

30 Mart 2022 Çarşamba
Aile hekimleri, doktorlar ve sağlık çalışanlarının gözü Meclis’te

Ümit ediyorum ki nisan ayında komisyon çalışmalarını bitirir. Bu ay aile hekimleri, doktorlar ve sağlık çalışanlarının özlük haklarında beklentiler karşılanır....

15 Mart 2022 Salı
Erdoğan'dan hekimlere müjde

Hekimlerini ve sağlık çalışanlarını başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere destekleyen ve çalışma ortamlarını hazırlayan bir iktidar var. Son 20 yılda sağlık alanında Şehir Hasteneleri başta olmak üzere çok büyük yatırımlar yapıldı. Yapılmaya da devam etmekte.

09 Şubat 2022 Çarşamba
Doktorlar ve sağlık çalışanlarının gözü Meclis'te

Doktorlar, aile hekimleri ve sağlık çalışanları her türlü desteği hak etmektedirler. Bu ülkenin sağlık ordusu olarak özlük hakları ve ekonomik şartlarının iyileştirilmesi talebinin karşılanacağından şüphemiz yok.