Ali Dutal

06 Temmuz 2020 Pazartesi
Cehenneme Kim Hazırlık Yapar?

Normal şartlar altında böyle bir soruya verilecek tek cevap var; o da hiç kimse! Bir insanın ateşte yanmak için hazırlık yapması için akıl yoksunu olması gerekir!

03 Temmuz 2020 Cuma
SOSYAL MEDYA VE İMAN

Sosyal medya içerikli yazılarımı ihtiyaca binaen zaman zaman paylaşıyorum. Çünkü, her geçen gün sosyal medya kullanıcısı artmakta dolayısıyla paylaşımlar ve paylaşımları beğenen ve beğenmeyenler de aynı oranda artmaktadır.

01 Temmuz 2020 Çarşamba
Din Eğitiminde En Sorumlu Kim?

Dinden kastım İslam dinidir. Çünkü, Allah(cc) indinde tek din İSLAM’dır.  İslam dinine tabi olmadan ahirette kurtuluş yoktur. Ebedi kurtuluş için Müslüman olmak şarttır.

29 Haziran 2020 Pazartesi
E-Kur’an Kursu Hizmetinizdedir

Bu yaz koronavirüs nedeniyle Yaz Kur’an Kurslarımız cami ve kurslarımızda açılamıyor. Yani, cami ve kurslarımızda bu yaz çiçekler açmayacak cıvıl cıvıl kuş sesleri duyamayacağız.

26 Haziran 2020 Cuma
Pandemi Süreci ve Zuhr-i Ahiri Kılmak

Pandemiyle zuhr-i ahiri kılmanın ne alakası var, diyebilirsiniz. Elbette ki, doğrudan bir alakası olmayıp yazının tamamı okununca maksadım anlaşılacaktır. Cuma Namazından sonra zuhr-i ahir yani öğle namazının farzının kılınması ile ilgili...

24 Haziran 2020 Çarşamba
Kıvırın Efendiler Kıvırın!

Birilerine göre Türkiye’nin gündeminde Ayasofya olmasa da bana göre ülkemizin en önemli gündemi, Ayasofya’nın aslı hüviyeti olan camiye döndürülmesidir. Ayasofya özelliklede televizyonlarda boy gösteren Müslüman görünümlülerin iki yüzlülüklerini gösterdi.

22 Haziran 2020 Pazartesi
DİNİ SORGULAMANIN SONU

            Dini bozmak isteyen kesimlerin en önemli tuzaklarından biri de dinde sorgulama fikrinin özellikle genç beyinlere sokulmasıdır. Her türlü yazı ve konuşmada masumane bir şekilde bu sorgulama fikri enjekte edilmektedir.

19 Haziran 2020 Cuma
İKİ BABA BİR DRAM!

Yazımızın başlığı “İki Baba Bir Dram” olsa da aslında her iki babanın yaşadığı bir dram olup ilgi çekmek amacıyla bu başlığı kullandım. Bilindiği gibi Haziran ayının üçüncü haftasının Pazar günü “Babalar Günü” olarak kutlanmaktadır...

17 Haziran 2020 Çarşamba
Atatürk’ün İmzasının Olup Olmaması

Ayasofya’nın açılması yönündeki gündem bilinçli veya bilinçsiz bir takım tartışmalarla farklı taraflara çekilmeye çalışılmaktadır. Burada amacın ne olduğunu bilemem; ancak...

15 Haziran 2020 Pazartesi
İskilipli Atıf Hoca Üzerinden Vurmak

Tarihçi diye ortaya çıkan bazı kişilerin etkisiyle ülkemizdeki bazı kesimler Müslümanların sevgi ve saygısını kazanmış kişilere “hain”, “ajan” damgası vurarak itibarsızlaştırmaya çalışmaktadırlar.