Ali Dutal

18 Eylül 2020 Cuma
Meclis-i Meşâyih (Tarikat ve Cemaatlerin Denetlenmesi)

Televizyon yorumcularının hiç gündemden düşürmediği sürekli dillerine pelesenk ettikleri tarikat ve cemaatlerin denetlenmesi hususu üzerinde duracağım. Söz konusu denetleme olunca bazıları Meclis-i Meşâyihi de gündeme getirdiler...

16 Eylül 2020 Çarşamba
Alkollüyken İşlenmektedir!

Ülke insanının tamamına soruyorum: 1-Kadın, erkek, çocuk her türlü cinayete karşı mısınız? 2-Şiddetin her türlüsüne kadın, erkek, çocuk vs. Fark etmez karşı mısınız? 3-Trafik kazlarının olmasını istemiyor musunuz?

14 Eylül 2020 Pazartesi
Türk Solu Ne İş Yapar?

Türk solunun ülkemiz insanının dünya ve ahiret hayatına faydalı olacak bir fikrinin olduğunu bugüne kadar hiç görmedim, bundan sonra da göreceğimin umudunu taşımıyorum!

11 Eylül 2020 Cuma
“Beybaba” Lakaplı Sahte Şeyh

Kamuoyunda “Uşşaki Tarikatı Şeyhi” olarak tanınan gerçek adı Eyüp Fatih Şağban’ın sahte şeyh ve tacizci olmasının yanında çok büyük bir sahtekar olduğu da gazete ve haber sitelerinde yer almaktadır.

09 Eylül 2020 Çarşamba
Ümmet Temelli Millet Olma Süreci

İslam, Arap Yarımadasının dışına taşıp çok farklı toplulukların İslam’ı kabul etmesiyle farklı kültürlerden ortak bir kültür oluşmuştur. Bu kültürün adı; “Ümmet Kültürü” dür.

07 Eylül 2020 Pazartesi
Uşşaki Filmi Gösterime Girdi(?)

Tarikat ve taciz senaryolu bir film daha gösterime girdi. Ne kadar hasılat yapacağını bilmiyorum; ancak, yine bir sürü zırcahil İslam düşmanı “tarikat ve cemaatleri karalama” teranelerine başladılar.

04 Eylül 2020 Cuma
Türkiye’nin Milli Politikası Ne Olmalı

Mutlaka her ülkenin sağlam bir milli politikası olmak zorundadır. Bu politikaların dayandığı temeller ne kadar sağlam ve kapsayıcı olursa o ülke hem içeri hem de dışarıda güçlü olur.

02 Eylül 2020 Çarşamba
Kerbela Acısına Günah Doğramak

“Aşure Günü” gibi çok mübarek bir günü içinde bulunduran Muharrem Ayı’nı yaşamaktayız. Çok önemli olayların yanında çok üzücü, Müslümanların gönlünde derin acılar bırakan “Kerbela Olayı” da bu ayda vukuu bulmuştur.

31 Ağustos 2020 Pazartesi
MAKAM FİTNESİNE DİKKAT! 

Ayrıntılı olarak fitne konusuna girmeden kısaca insanı günaha sürükleyen, dünyevileştiren ve uhrevileşmekten uzaklaştıran her ne varsa hepsi fitnedir. Fitne insan ve toplumu felakete götürür! 

28 Ağustos 2020 Cuma
Devir İman Mücadelesi Devri

Üzülerek ifade etmeliyim ki, Müslüman bir toplum olarak büyük bir İMAN bunalımıyla karşı karşıyayız.   Bu bunalım öyle sıradan bir bunalım olmayıp kişi ve toplum için büyük felakettir.