Ali Dutal

16 Nisan 2021 Cuma
Mukaddesat ve Oruca Saygı

İslam düşmanlarının tuzaklarından biri de Müslümanların çok önem verdiği değerlerine karşı Müslüman çocuklarını çeşitli araçlar vasıtasıyla saygısızlığa sevketmeleridir.

14 Nisan 2021 Çarşamba
Yüreğimiz acısa da…

Yüreğimiz acısa da imani yönden sıkıntılı bir süreçten geçtiğimiz gerçeğini görmezden gelemeyiz. Maalesef, bu süreç gençler ve kadınlar üzerinden yürütülmektedir.

13 Nisan 2021 Salı
ORUÇ - NAMAZ - TEMKİN

Mübarek Ramazan Ay’ına girmiş bulunmaktayız. Ramazan Ay’ının tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Rabb’imden temenni ederim. Bu yazıyı yazmamın amacı temkin ile ilgili bir tartışmanın içinde olmak değil; çok çok önemli olan bir hususla ilgili Müslüman kardeşlerimi Allah(c.c.) rızası için ikaz etmektir.

07 Nisan 2021 Çarşamba
İsyanım Cehalet ve Samimiyetsizliğe

Ülkemin televizyonlarına yorumcu olarak çıkan kişileri seyrederken özellikle dini konularda cehaletlerini görünce ülkem ve insanımız adına üzülüyorum. Yüzbinlerce kişi tarafından izlenen programlara bir şey biliyor diye çağrılıyorsunuz, insan konuşacağı konular ile hele hele dini konularda bir ön hazırlık yapar, bilgi sahibi olur da öyle konuşur!

05 Nisan 2021 Pazartesi
ÖRTÜNME VE UTANMA

Yaratılanların içinde müstesna bir yere sahip olan insanı hayvanlardan ayıran en temel özelliklerinden birisi de utanma duygusudur. İnsan fıtratında var olan utanma duygusu bilinçli veya bilinçsiz çeşitli etkenlerle zafiyete uğratılarak ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.

02 Nisan 2021 Cuma
Türk Solunun İrtica Paranoyası

Bundan önceki, “İrticacılar İş Başında” adlı yazımda irticanın ne olduğu üzerinde durduğum için bu yazımda fazla durmayacağım. Aslında hiç durmamak daha iyi olduğunu düşünmeme rağmen televizyonlara çıkıp sürekli irticadan bahsetmeleri ve yine irticayla inanan kişi ve kuruluşları zan altında bırakmaları, yukarıdaki başlık altında bir yazı yazmama zemin oluşturmuştur.

31 Mart 2021 Çarşamba
Geçim Derdi Seçim Derdi

Son yapılan anketlerde “Türkiye’nin en büyük sorunu nedir?” sorusuna vatandaşın kahir ekseriyeti “ekonomi, hayat pahalılığı ve işsizlik” olarak cevap vermektedir.

29 Mart 2021 Pazartesi
İrticacılar Yine İşbaşında

Tanımlaması yukarıda görüldüğü gibi olmakla birlikte özellikle İslam düşmanı sapkın, gerici ve yobazlar “dinin emir ve yasaklarına uyan dinine bağlı insanlar” için kullanarak cahilleri yanıltmaya çalışmaktadırlar.

26 Mart 2021 Cuma
Cinayetlerin Çözümü ve Kısas

Ülkemiz şuurlu Müslümanları tarafından yoğun bir şekilde eleştirilen İstanbul Sözleşmesinden çıkılması Müslümanları sevindirirken bazılarını derinden üzmüştür.

24 Mart 2021 Çarşamba
Maksatları Kadına Şiddet Değil!

Ülkemiz gündemini meşgul eden, kafa karıştıran, ülkemiz ve insanımızın geleceğine telafisi çok zor zararlar açan “İstanbul Sözleşmesi” ülkemiz adına feshedilmiştir.