2023 seçimlerinde Fatih Erbakan Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara getirmemek için Recep Tayyip Erdoğan ile ittifak olmanın daha hayırlı olduğunu söylemişti. O dönemde partisinin stratejisini göstermek adına 30 küsurluk bir talep listesi oluşturmuştu ve halk tarafından bu listedeki maddeler büyük bir beğeni ile karşılanmıştı.

Yeniden refah Partisi 2024 seçimlerinde yerel seçimlerde AK Parti ile ittifak içerisinde olmayacağını söyledi hatta parti yetkilileri bazı belediyeleri istedik vermediler, vermeyince bizler de ittifaka dahil olmayız dedik. Bir partinin kendi adaylarını çıkartması kadar doğal bir durum yok. Hele ki kazanabileceği bölgelerde aday çıkartması gerçekten dünyanın en mantıklı durumu, lakin kaybedeceği bölgelerde AK Parti’nin az farkla kazanabileceği ilçe ve illerde adeta belediyeyi Cumhuriyet Halk Partisi’ne veriyoruz dediler. AK Parti’ye küskün seçmenler Yeniden Refah Partisi’ne geçti mi? Bir kısmı evet, bir kısmı da oy kullanmadı zaten.

Ancak seçimlerden hemen sonra cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Filistin üzerinden ve gaz ve üzerinden vurmak ona yapılan en büyük haksızlıktı ve millet bu haksızlığı da görüyor.

Belki de cumhurbaşkanına yakın gazeteciler arasında Yeniden Refah Partisi’nin kendi adaylarını çıkarması konusunda da en çok destekleyen kişi benimdir ama 2024 seçimlerinden hemen sonra sanki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İsrail’le iş birliği yapıp Filistinlileri vuruyormuş gibi bir algı yapmak çok büyük bir yanlış ve bir o kadar da ayıptır.

Sokak röportajlarına çıkıyorum biliyorsunuz ve son günlerde Fatih Erbakan’ın bu stratejisi ona ters tepmeye başladı.

Hele hele Yeniden Refah Partisi’nin içerisindeki bazı isimlerin erken seçim istiyoruz çağrıları da adeta 2023 öncesi muhalefeti andırdı.

Yeniden Refah Partisi’ni diğer muhalefet partilerinden ayıran en büyük özellik hem yapıcı hem de eleştirel bir tavrı olmasıydı, fakat iş eğer iftiraya veyahut Recep Tayyip Erdoğan’a İsrail’le iş birliği içerisindesin diye slogan atmaya girerse Ahmet Davutoğlu‘ndan ve Ali Babacan’dan farkı kalmaz.

Önümüzdeki süreçte Yeniden Refah Partisi eski stratejisine, yapıcı ve eleştirel olma yolunda devam edecek eğer böyle olursa kazanacak ya da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a asılsız iftiralarda bulunup kendilerini bitirecekler hep birlikte göreceğiz…