Moda tasarımcısı ve iş insanı Roberto Cavalli'nin kurucusu olduğu "Roberto Cavalli Maison" şirketinden dün akşam yapılan açıklamada, ünlü modacının hayatını kaybettiği belirtildi. Açıklamada, Cavalli'nin moda kariyerine memleketi Floransa'da mütevazi bir şekilde başladığı ve zamanla dünya çapında tanınan bir isim haline geldiği vurgulandı.

DURUMU AĞIRLAŞTI

İtalyan basınında çıkan haberlerde de Cavalli'nin bir süredir tedavi gördüğü ve durumunun son günlerde ağırlaştığı kaydedildi. Cavalli'nin gösterişli tarzı ve egzotik hayvan baskılarını içeren tasarımları moda dünyasında önemli bir yer edinmişti. 15 Kasım 1940'ta doğan Cavalli, Nazilerin babasını öldürmesiyle henüz 4 yaşındayken yetim kalmıştı. Geçen yıl 82 yaşındayken altıncı kez baba olan Cavalli'nin ölümü,

MELONİ'DEN TAZİYE MESAJI

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni tarafından da taziye mesajıyla karşılandı. Meloni, Cavalli'nin vefatıyla İtalya ve moda dünyasının büyük bir girişimci ve yenilikçiyi kaybettiğini belirterek, onun adının her zaman stil ve yenilikle anılacağını ifade etti.

Kaynak: AA