Türkiye günlerdir Metin Akpınar ile Uğur Dündar'ın Suphiye Orancı’dan çocuk yaptığı iddialarını konuşuyor.

Duygu Nebioğlu yıllar sonra Metin Akpınar'ın kızı olduğunu DNA sonuçlarıyla kanıtlamıştı.

Duygu Nebioğlu'nun kardeşi Dilara ise annesi Suphiye Orancı’nın kendisine ‘Baban Uğur Dündar’ dediğini söylemiş ve Uğur Dündar'a babalık davası açmıştı.

Ugur Dundar A Babalik Davasi Acan Dilara G Ortaya Cikti

2 yıldır süren davayla ilgili detaylar ortaya çıkınca Uğur Dündar, DNA raporunun sonucunu yayınlamış ve iddiaları yalanlamıştı.

"BAKMIŞLAR SARI SAÇLI BİR KIZ…”

Uğur Dündar gündemdeki iddialarla ilgili Sözcü TV'de konuştu.

Ugur Dundar Aciklama Haber

Her şeyi tek tek anlatan Uğur Dündar, “Böyle bir iddia karşımıza çıkınca, avukatımla oturduk. Dosyaya baktık... Dava gerekçesine baktık. İddiaya göre; 1985 yılında İzmir’de tanışmışız bu hanımla. Bir süre beraber yaşamışız. 1986’da da benden bir çocuğu olmuş. Davayı açan da benden olduğunu iddia eden hanımefendi. O kadar emindim ki kendimden... Ben böyle bir isimle asla birlikte olmadım. Kendimden çok eminim. Bakmışlar sarı saçlı bir kız... Senin baban Uğur Dündar demişler. İnanmış kız. Kızmadım, empati yapmak istedim. Bir kız çocuğunun babasını araması normal bir duygu. Dava gizlilik kararıyla bugüne kadar geldi. DNA raporları iddiaları yalanlıyor. Sonuçta rapor geldi. Altında 4-5 tane bilim insanının imzası geldi. Net bir şekilde deniyor ki; Uğur Dündar bu kızın babası değil. Yüzde 99,99 netliğinde bir sonuç” dedi.

Editör: Arda Aşkın AKSOY