Merkez Bankası faiz kararı yatırımcıların ilgilendiği en önemli konuların başında geliyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) nisan ayına ilişkin açıklayacağı faiz kararı, mevduat faizi, dolar, altın ve borsa yatırımcıların gündemini oluşturuyor. Peki “T.C Merkez Bankası faiz kararı ne zaman 2024? TCMB nisan ayı faiz kararı ne zaman açıklanacak 2024?” İşte araştırılan ayrıntılar…

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE ZAMAN?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu'nun nisan ayı faiz kararını açıklayacağı tarih belli oldu. TCMB, nisan ayı faiz kararı için takvim belli oldu. Bu bilgilere göre; Merkez Bankası nisan ayı faiz kararı 25 Nisan 2024 Perşembe günü saat 14.00'da açıklaması bekleniyor.

MART AYI POLİTİKA FAİZİ YÜKSELTİLDİ!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) mart ayı faiz kararını açıklamıştı. TCMB, mart ayında politika faizinde beklenmedik bir gelişme yaşanarak yüzde 50'ye yükseltmişti. Bu kararın ardından nisan ayında alınacak faiz kararının ne olacağı merak edilmeye başlandı. 

FED NİSAN FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Nisan ayı FED faiz kararı için toplantı 30 Nisan ve 1 Mayıs günlerinde yapılacak. Toplantıdan sonra da faiz kararı ise 1 Mayıs'ta saat 21:00-22:00 arasında paylaşılacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ