Bayramı ve 9 günlük tatil süresini memleketlerinde veya tatil bölgelerinde geçiren tatilciler, dönüş yolunda şehirlere giriş ve ana yollarda yoğunluk oluşturuyor. Özellikle Ankara-Samsun yolunda sabah saatlerinde yaşanan yoğunluk, akşam saatlerinde de devam ediyor. Ankara'ya giriş noktaları olan Ankara-Konya ve Ankara-Eskişehir kara yollarında da trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Vatandaşların huzur ve güven içinde bayramını geçirebilmesi için kent genelinde alınan tedbirler devam ediyor ve giriş noktalarında yapılan denetimlerle sürdürülüyor. Kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulanıyor.

İstanbul'da ise otogarlarda tatil dönüşü yoğunluğu gözlemleniyor. Adana-Pozantı-Ankara Otoyolu'nda dönüşe geçen tatilcilerin oluşturduğu trafik yoğunluğu yaşanırken, otoyolda uygulama noktaları kuran ekipler sürücüleri yakın takip, hatalı sollama ve aşırı hız yapmamaları konusunda uyarıyor.

İstanbul-İzmir Otoyolu'nda, 1 Temmuz 2016'da hizmete giren Osmangazi Köprüsü'nü kullanmak isteyen tatilciler, otoyol ve Hersek Gişeleri'nde zaman zaman yoğunluk oluşturuyor. 4 Nisan'dan bugüne kadar köprüyü 835 bin 128 aracın kullandığı belirtilirken, 13 Nisan'da Osmangazi Köprüsü'nden 117 bin 537 araç geçişiyle rekor kırıldığı bildirildi.

Köprü, otoyol ve kara yollarında olumsuzluk yaşanmaması için güvenlik önlemlerini artıran trafik ekipleri, uygulama noktalarında sürücülere uyarılarda bulunuyor.

Kaynak: AA