Bakan Tunç, teleferik kazasıyla ilgili 14 şüpheliden 5'inin tutuklandığını, 8'i için adli kontrol kararı verildiğini ve 1 kişinin serbest bırakıldığını belirtti.

Tunç, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde faaliyet gösteren Sarısu-Tünektepe teleferik hattındaki teleferik direğinin kırılarak seyir halindeki kabinlerden birinin düşmesi sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 17 kişinin yaralandığını ve kabinlerde mahsur kalan vatandaşların kurtarıldığını belirtti.

Soruşturma kapsamında, bilirkişi heyetinin hazırladığı ön rapor, müşteki ifadeleri ve şüpheli savunmalarının birlikte değerlendirilmesi sonucunda, teleferik hattını işleten firma ile bakım ve onarımından sorumlu firmanın yetkilileri ve çalışanlarının da aralarında olduğu 14 şüpheliden 5'inin tutuklandığını, 8'ine adli kontrol kararı verildiğini ve 1 kişinin serbest bırakıldığını açıkladı.

CHP'li Kepez Belediye Başkanı Mesut Karagöz, kazada ihmali bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi iştiraki Anet A.Ş.'nin eski Yönetim Kurulu Başkanı olarak tutuklanan kişiler arasında yer aldı. Soruşturma titizlikle devam ediyor.

Kaynak: İHA