İstanbul Bağcılar’da su satan 60 yaşındaki Metin Şenay'ın kendi mahallesindeki çocuklara 10 yıldan fazla süredir tecavüz edip o anları da kayıt altına aldığı öğrenildi. Bu olay ülke gündemine bomba gibi oturdu. Olayı duyan pek çok kişi sosyal medya hesaplarından nefret kustu. Sucu sapık olarak anılan Metin Şenay'ın davası ve ilerleyen süreçte nelerin olacağı herkesin gündeminde yer alıyor. Peki “Sucu sapık Metin Şenay tutuklandı mı? Sucu Metin Şenay kimdir, evli mi?” İşte araştırılan ayrıntılar…

METİN ŞENAY KİMDİR?

Geçen yıl 24 Mayıs'ta Bağcılar’da 12 yaşındaki M.Y.'yi sabah annesi okula bıraktı. M.Y, okul çıkışı eve gelmeyince ailesi kızlarını aramaya başladı. Gidebileceği yerler arandıktan sonra M.Y.'den iz bulamayan aile polise giderek şikayetçi oldu. Bunun üzerine ekipler çocuğun bulunması için çalışma başlattı. Yapılan incemeler sonucu M.Y'nin okul çıkışı beyaz bir minibüse bindiği, minibüsün ise aileye su satan Metin Şenay'a ait olduğu belirlendi. Polis, Metin Şenay'ın ev ve iş yerine eş zamanlı baskın yapı. İş yerine polisin geldiğini gören Şenay kaçmaya çalışırken yakalandı. Gözaltına alınan ve tutuklanan Şenay’ın soruşturmasını Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı yürüttü. Ele geçirilen dijital materyaller, korkunç bir gerçekliği ortaya çıkardı. Şenay, mahalleden başka çocuklara da cinsel istismarda bulunmuş ve bunu kayıt altına aldığı ortaya çıktı.

 Korkunç görüntülerden 2011 ve 2021 yılları arasında Şenay'ın istismarına maruz kalan R.Ş. isimli çocuğa aitti. R.Ş., Savcılığın isteği ile tespit edildi. 10 yıl boyunca istismara maruz kalan R.Ş. felç geçirdi. Felç geçirene kadar ise yıllarca dehşeti yaşadı.

SUCU METİN ŞENAY TUTUKLANDI MI?

Sucu Metin Şenay'ın çocuklara yaşattığı bu akıl almaz dehşet, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede ayrıntılı bir şekilde yer aldı. Başsavcılık, Şenay'ın dört çocuğa karşın "Cebir, tehdit ve hile kullanarak, silahla ve cinsel amaçla çocuğu hürriyetinden yoksun bırakma", "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı", "Müstehcen yayınların üretiminde çocukların kullanılması" suçlarından yüzyılı aşkın hapis cezası istedi.

Kaynak: İstiklal Gazetesi